Gabrijel Veočić plasirao se u četvrtfinale boksačkog Svjetskog prvenstva u Taškentu u kategoriji do 80 kilograma

26.02.2023., Zagreb - Zagrebacki boksacki centar, finale prvenstva Hrvatske u boksu. Light Heavy -  Gabrijel Veocic, Damir Plantic. Hrvatski boksač, 21-godišnji Gabrijel Veočić plasirao se u četvrfinale Svjetskog prvenstva u Taškentu u kategoriji do 80 kilograma

U osmini finala Veočić je pobijedio Kirgistanca Omurbeka Bekžigita Uulua koji je diskvalificiran sredinom druge runde. Usprkos javnim opomenama dobijenim u prvoj rundi Kirgiz je i u drugoj nastavio udarati otvorenim dijelom rukavice pa je sudac u ringu prekinuo borbu i proglasio hrvatskog prvaka i europskog prvaka do 22 godine pobjednikom.

Veočić će već u srijedu ponovno u ring, a suparnik u četvrtfinalu bit će mu Španjolac Gazimagomed Jalidov koji je u osmini finala jednoglasnom odlukom sudaca svladao Desmonda Amsterdama iz Gvajane. Pobjednik tog dvoboja osigurat će medalju na SP.

Hrvatski boksač, 21-godišnji Gabrijel Veočić plasirao se u četvrfinale Svjetskog prvenstva u Taškentu u kategoriji do 80 kilograma.