FINALE PUNO SIMBOLIKE Za prvi „Hrvojev trofej“ borit će se dva njegova bivša suigrača

Bojan Bogdanić

Juniori Hajduka i Osijeka igrat će u finalu prvog Međunarodnog turnira Hrvoje Ćustić, koje je na rasporedu u nedjelju u 15 sati na Stadionu Stanovi. Splićani su u polufinalu bili bolji od Lokomotive s 2:0, dok su Osječani boljim izvođenjem jedanaesteraca svladali mađarski Gyor.

Dvoboj Hajduka i Lokomotive igran je u sjajnom ambijentu, pred oko 300 gledatelja na igralištu Bićine u Polači. Bila je to vrlo sadržajna i otvorena utakmica u kojoj su obje momčadi imale dosta prilika, a u konačnici je presudilo to što je Hajduk svoje iskoristio, a Lokomotiva nije. Dvostruki strijelac za momčad Luke Vučka bio je Karlo Antunović u 26. i 72. minuti, dok su Zagrepčani nekoliko puta pogodili okvir gola, a u par navrata istaknuo se i splitski vratar Marin Biočić.

Još uzbudljivija i dramatičnija bila je druga polufinalna utakmica, igrana na Višnjiku. Gyor je poveo golom Kevina Banatya u 24. minuti i s vodstvom 1:0 otišao na poluvrijeme. U nastavku Osijek igra bolje i preko Antuna Damjanovića u 57. i Mateja Lugarića u 68. preokreće rezultat na 2:1. Međutim, borbeni Mađari nisu se predavali te su golom Martina Kulcsara u 90. minuti izjednačili i tako izborili jedanaesterce.

Nakon što je svaka momčad „rulet“ otvorila pogotkom, Osječani su prvi promašili, ali onda se u njihova junaka prometnuo vratar Adriano Ugrešić, koji je obranio penale dvojici mađarskih igrača. Za Osijek su, nakon prvog gola Doriana Ercega, zabili još Dominik Solić, Matej Lugarić i Marin Prekodravac, nakon čijeg je pobjedničkog pogotka uslijedilo veliko slavlje momčadi Ivana Lajtmana.

Nedjelja donosi posljednje dvije utakmice na turniru. Od 11 sati u Polači će za treće mjesto igrati Lokomotiva i Gyor, a od 15 sati na zadarskim Stanovima veliko finale Hajduk i Osijek, uz prijenos uživo na službenom youtube kanalu turnira.

Gotovo je nevjerojatna simbolika koju nosi finalna utakmica. Na prvom turniru u čast Hrvoja, koji je pokrenut 15 godina nakon njegove smrti, dvije momčadi koje će se boriti za pobjednički trofej s klupe će voditi njegovi bivši suigrači: Luka Vučko, trener Hajduka, s kojim je Hrvoje igrao u kadetima splitskog kluba i mladoj hrvatskoj reprezentaciji te Ivan Lajtman, trener Osijeka, s kojim je dijelio svlačionicu u Zagrebu. Život i sport ponekad doista pišu nevjerojatne priče.