Europsko plivačko prvenstvo: Ana Blažević postavila novi državni rekord na 200 metara prsno

Hrvatska 20-godišnja reprezentativka Ana Blažević u četvrtak je po drugi put postavila novi državni rekord (2:21.50 minuta) na 200 m prsno, a to joj je donijelo ukupno deveto mjesto u polufinalu Europskog plivačkog prvenstva u 25-metarskom bazenu i status prve pričuve za finale.

Blažević je u svojoj polufinalnoj skupini osvojila četvrto mjesto iza Dankinje Thee Blomsterberg (2:19.59), Slovakinje Andree Podmanikove (2:21.30) i Estonke Eneli Jefimove (2:21.44). Dvije najbolje su izravno izborile plasman u finale, a preostala četiri mjesta su popunjena prema ostvarenim rezultatima.

Nažalost, druga polufinalna skupina je bila brža u kojoj je pobijedila Nizozemka Tes Schouten s najboljim vremenom polufinala (2:16.98). Izravno se u finale plasirala i Dankinja Clara Rybak-Andersen (2:19.69), a po vremenu su im se pridružile Talijanka Francesca Fangio (2:19.78), Čehinja Kristyna Horska (2:19.81) i Slovakinja Nikoleta Trnikova (2:21.43).

Blažević je mjesto u finalu “promašila” za sedam stotinki.

U četvrtak je u finalu na 200 m leptir nastupila hrvatska rekorderka Amina Kajtaz i s vremenom 2:08.26 minuta osvojila šesto mjesto.

Kajtaz će u petak ujutro nastupiti u kvalifikacijama na 100 m leptir. Na 200 m slobodno će se za mjesta u polufinalu boriti Robert Vukčević, Niko Janković i Vlaho Nenadić, dok će na 50 m leptir plivati Nikola Miljenić, Karlo Noah Paut i Antonio Milin.