EUROPSKA LIGA Liverpool napunio mrežu praške Sparte, Bayer s dva gola u nadoknadi izbacio Qarabag

epa11211661 Alexis Mac Allister (C) of Liverpool FC celebrates scoring the equalizer during the English Premier League match between Liverpool FC and Manchester City, at Anfield, Liverpool, Britain, 10 March 2024.  EPA/ASH ALLEN EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos, 'live' services or NFTs. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/ASH ALLEN

Vodeći sastav njemačkog nogometnog prvenstva Bayer iz Leverkusena čudesnim se preokretom u sudačkoj nadoknadi s dva gola Patrika Schicka plasirao u četvrtfinale Europske lige svladavši na svom terenu azerbajdžanski Qarabag sa 3-2 (0-0).

Nakon 2-2 u prvoj utakmici, gosti iz Azerbajdžana stigli su nadomak senzacije povevši u uzvratu sa 2-0 golovima Zoubira (58) i Juninha (67). No, u međuvremenu su ostali s igračem manje, a Frimpong (72) je uspio vratiti Bayer u igru. Ipak, rezultat se nije mijenjao do sudačke nadoknade i kada su još samo sekunde dijelile Qarabag od senzacije ukazao se Schick (90+3, 90+7) te s dva gola iz neposredne blizine kreirao preokret.

Josip Stanišić igrao je od 79. minute za Bayer koji je i dalje neporažen ove sezone.

Preokretom, ali ne toliko dramatičnim u četvrtfinale se plasirala i Atalanta koja je u Bergamu svladala Sporting iz Lisabona sa 2-1 (0-1) što joj je uz 1-1 iz prve utakmice bilo dovoljno za prolazak. Pedro Goncalves (34) doveo je Sporting u vodstvo, ali su Lookman (46) i Scamacca (59) u drugom poluvremenu pogađali za Atalantin prolaz.

Mario Pašalić igrao je za Atalantu od 76. minute.

Brighton and Hove Albion upisao je pirovu 1-0 pobjedu protiv Rome, no talijanski sastav je prošao dalje zbog 4-0 pobjede iz prve utakmice, dok je Liverpool sa 6-1 nadigrao prašku Spartu te prošao dalje s ukupnih 11-2.

Ranije u četvrtak četvrtfinale su izborili još Marseille, Benfica, Milan i West Ham United.

Ždrijeb četvrtfinala i polufinala održat će se u petak u 13 sati.