Europa liga: Golijada u Amsterdamu i podjela bodova. Borna Sosa asistent

epa10875685 Kenneth Taylor (L) of Ajax and Jonathan Clauss of Olympique Marseille in action during the UEFA Europa League group stage match between Ajax Amsterdam and Olympique de Marseille at the Johan Cruijff ArenA in Amsterdam, Netherlands, 21 September 2023.  EPA/Olaf Kraak

EPA/Olaf Kraak

Čak šest pogodaka postignuto je u dvoboju prvog kola skupine B Europske lige, a nogometaši Ajaxa i Marseillea su u Amsterdamu remizirali 3-3.

Vodio je Ajax 2-0 i 3-2, ali na kraju je čak spašavao remi, a sudačku nadoknadu morao je odigrati s igračem manje zbog isključenja Vosa u 91. minuti. Najbolji igrač na terenu bio je Aubameyang koji je za Marseille postigao dva pogotka.

Borna Sosa i Josip Šutalo su odigrali cijelu utakmicu za Ajax, dok je Jakov Medić na travnjak ušao tek u sudačkoj nadoknadi za domaćina. Sosa je, pak, u ovom susretu upisao asistenciju, dodao je u 20. minuti Berghuisu za tadašnjih 2-0 Ajaxa.

U toj skupini B AEK je u gostima iznenadio Brighton te je slavio 3-2, a hrvatski nogometaš Domagoj Vida nije konkurirao za AEK u tom ogledu. Junak AEK-a bio je Ponce koji je u 84. minuti postigao pobjednički pogodak. Oba gola domaćin je dao udarcima s bijele točke.

U skupini C Rangers je pred svojim navijačima pobijedio Betis 1-0, a Borna Barišić je za domaćina odigrao cijelu utakmicu. Atalanta je u skupini D pobijedila u Bergamu poljskog prvaka Rakow s 2-0. Za Atalantu je od 77. minute zaigrao Mario Pašalić, a za goste od 70. minute Ante Crnac. Fran Tudor nije konkurirao za poljsku momčad ovog četvrtka. Strijelci su za Atalantu bili De Ketelaere u 49. i Ederson u 66. minuti.