TREĆA HNL – JUG Zadar u velikom derbiju na krcatom Borovištu pobijedio Zagoru i preuzeo vrh

screenshot

U dugoočekivanom derbiju južne skupine Treće HNL Zadar je na gostovanju u Unešiću pobijedio s 2-1 i četiri kola prije kraja sezone preuzeo vrh tablice. Zagora je ovim porazom ostala na 59 bodova dok je Zadar sada na 61 bod. Do kraja sezone Zadar ide u goste Omišu i Vodicama a dočekuje Split i Uskok, dok će Zagora čekati kiks svojih konkurenata sa Stanova i igrati protiv GOŠK-a iz Kaštela i Neretvanca u gostima te Omiša i Splita na svom terenu.

Ovaj se derbi dugo čekao jer je to bio susret dvije momčadi koje su ove sezone prilično dominantne i već neko vrijeme same vode borbu za prvo mjesto, a osim bodovne važnosti utakmice treba reći da ovi klubovi imaju svoju, da tako kažemo, međusobnu povijest iz prošle sezone. Tada u sličnoj situaciji borbe za vrh Zagora na kraju nije išla u kvalifikacije zbog nedostatka licence, koju je Zadar kao slabijeplasian dobio, no kroz preko Karlovca nije uspio proći u Drugu NL.

Zagora je na krcatom Borovištu, bilo je više od tisuću ljudi na tribinama, poslije bolje igre i više prilika u prvom poluvremenu povela u 50. minuti, nakon kornera strijelac je bio Matej Maretić. U tom momentu Zagora se odvojila na plus četiri, navijači domaćih već su se vidjeli na putu za viši rang međutim Zadar je preokrenuo, u 57. Krešimir Luetić je na ubačaj Anđela Kordića zabio glavom za 1-1 a u 70. Nikola Perić je prošao po desnoj strani i uposlio Roka Nakića koji je preciznim udarcem sa 16 metara postavio, pokazat će se konačnih, 2-1.