EP STRELJAŠTVO Gorša šesti, Maslenikovu naslov uz svjetski rekord

29.07.2012., London - Ljetne Olimpijske igre 2012. Zracna puska 10 metara - kvalifikacije. Petar Gorsa.

Hrvatski strijelac Petar Gorša nije uspio osvojiti odličje u disciplini zračne puške na Europskom prvenstvu koje u subotu završava u Mariboru, osvojivši šesto mjesto u finalu do kojeg je stigao s drugim rezultatom u kvalifikacijama, a novim je europskim prvakom postao Rus Vladimir Maslenikov koji je u finalu postavio novi svjetski rekord sa 250.5 krugova.

Gorša je odlično otvorio finale te nakon prve serije od pet metaka držao prvo mjesto. U drugoj seriji od pet metaka imao je jedan kiks (8,7), ali je i dalje bio odličan drugi sa samo 0,1 krugom zaostatka za vodećim Rusom Maslenikovim. I nakon sljedeća četiri metka naš je strijelac bio drugi, da bi sa 15. i 16. finalnim hicem (9,3 i 9,9 kruga) pao na šesto mjesto, što je za njega značilo kraj natjecanja.

Rus Vladimir Maslenikov, koji je bio najbolji i u kvalifikacijama, osvojio je europsko zlato postavivši novi svjetski rekord u finalnom nadmetanju (250,5 krugova). Srebro je pripalo Ukrajincu Olehu Carkovu (247,7), a bronca Francuzu Alexisu Raynaudu (225,5).

Gorša će u subotu ipak imati priliku osvojiti europsko odličje u mješovitom ekipnom natjecanju, kad će na vatrenoj liniji udružiti snage s novom europskom prvakinjom Riječankom Snježanom Pejčić. Kvalifikacijsko natjecanje započinje u 15 sati, a finale u 16.45 sati.