EP paraplivanje: Sinovčiću B paraolimpijska norma na 100 slobodno

07.11.2020., Zagreb - Na plivalistu Mladosti odrzan 48. Medjunarodni plivacki miting "Mladost 2020". James Woodward.

Slavko Midzor/PIXSELL

Splićanin Dino Sinovčić s novim je osobnim rekordom (1:13.74 minuta) osvojio sedmo mjesto na WPS Europskom paraplivačkom prvenstvu koje se održava u Funchalu na portugalskom otoku Madeiri.

Sinovčić je u otvorenom dijelu natjecanja osvojio deveto mjesto, a u svojoj je kategoriji isplivao B paraolimpijsku normu pa će u Tokiju nastupiti i u ovoj disciplini.

U istoj disciplini nastupio je i Leonardo Renić koji je također ostvario novi osobni rekord (1:19.71) i deseto mjesto u svojoj skupini, odnosno 12. u otvorenom dijelu.

Paula Novina je nastupila u disciplini 200 metara mješovito. Do cilja je stigla u vremenu svog novog osobnog rekorda, ali je, nažalost, naknadno bila diskvalificirana.

U finalnom programu je nastupio Tomi Brajša na 100 metara slobodno (S4) te s vremenom 1.40.41 zauzeo sedmo mjesto.

U utorak će nastupiti Kristijan Vincetić na 100 m leptir (S9), Tomi Brajša na 150 m mješovito (SM4) te Matej Petrlić na 400 m slobodno.