Dva gola Ndockyta nedovoljna za pobjedu Gorice nad Slaven Belupom

25.08.2023., Velika Gorica - SuperSport Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, HNK Gorica - NK Slaven Belupo. Nielsen Munksgaard, Hoxha Arber Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Slavko Midzor / Pixsell

U prvoj utakmici 6. kola SuperSport HNL-a Gorica i Slaven Belupo su odigrali bez pobjednika, bilo je 2:2 (1:0). Domaćin je dva puta vodio preko Merveila Ndockyta, no bod Farmaceutima donose Arber Hoxha i Benedik Mioč.

Obje momčadi su tako upisale treći neriješeni ishod u sezoni te su i dalje, s po šest osvojenih bodova, susjedi na prvenstvenoj ljestvici. Domaćine je s klupe vodio Mensur Mujdža obzirom da je Željko Sopić preuzeo Rijeku.

Goricu za tjedan dana očekuje gostovanje kod Rudeša dok će izabranici Ricarda Moniza biti domaćin Lokomotivi.

Malo toga se događala u prvom poluvremenu, ali u posljednjoj akciji ipak smo vidjeli pogodak. Mrzljak je proigrao Ndockyta koji se odlučio za udarac s dvadesetak metara te je pogodivši donji desni kut svladao vratara Slavena. Bio je to njegov prvijenac u aktualnoj sezoni. Ofenzivac Gorice je emotivno reagirao nakon pogotka posvetivši ga svojoj preminuloj sestri.

Slaven Belupo je izjednačio u 50. minuti akcijom iz kornera. Ubacio je Mioč, a Agbekpornu je prebacio loptu na drugu stativu gdje ju je dočekao Hoxha te je iz blizine matirao Banića.

Već u 52. minuti Gorica je ponovno u vodstvu i to novim golom Ndockyta. On se ubacio iz drugog plana te je na asistenciju Vujnovića s desetak metara precizno i snažno pogodio suprotnu malu mrežicu.

Farmaceuti do novog zgoditka dolaze u 54. minuti. Mioč je pucao iz prve sa 17 metara nakon odbijene lopte Maloče te je odlično pogodio donji desni kut Goričina gola.

Domaćini su blizu pobjede bili u 73. minuti kada je s desetak metara iskosa Vujnović zatresao suprotnu stativu.

Kolo se nastavlja sutra kada se sastaju Varaždin – Hajduk i Lokomotiva – Osijek.