Durantova ozljeda zabrinula Netse, Jokić do triple-double učinka protiv Lakersa za 28 minuta

epa09647597 Denver Nuggets center Nikola Jokic (L) of Serbia in action against Atlanta Hawks center Clint Capela (R) of Switzerland during the first half of the NBA basketball game between the Denver Nuggets and the Atlanta Hawks at State Farm Arena in Atlanta, Georgia, USA, 17 December 2021.  EPA/ERIK S. LESSER SHUTTERSTOCK OUT

EPA/ERIK S. LESSER

Brooklyn je s 120-105 u svojoj dvorani pobijedio New Orleans ali više od svega nakon utakmice govori se o ozljedi Kevina Duranta kojemu je kod rezultata 52-27 suigrač Bruce Brown pao na nogu pri čemu je koljeno zvijezde Netsa malo „zaplesalo“. Nije to izgledalo prestrašno, ali Durant je odmah odšepao u svlačionicu a tijekom dana će detaljni pregledi pokazati o čemu se točno radi. James Harden je dao 27 koševa 9/15) i podijelio 15 asistencija a za 12 minuta u igri Durant je ubacio 12 koševa (4/8). Za Pelicanse Brandon Ingram 22 (8/21) i 8 asistencija.

Milwaukee je utakmicu protiv Toronta otvorio s 22-5, međutim momčad iz Kanade se polako vraćala i povela početkom drugog poluvremena a na kraju s 103-96 došla do pete pobjede u nizu. Pascal Siakam je odigrao strašnu utakmicu s 30 koševa (11/20) i po 10 skokova i asistencija, OG Anunoby je ubacio 24, Fred VanVleet 17. Za Buckse koji su imali šut 26/77 Giannis Antetokounmpo 30 (6/17), Grayson Allen 18 (6/11), Khris Middleton 16 (3/12) a Jrue Holiday nije igrao.

Nikola Jokić je za samo 28 minuta upisao svoj osmi triple-double sezone i 65. u karijeri u pobjedi Denvera 133-96 protiv Lakersa kojima je ovo treći uzastopni poraz. Jokić je zabio 17 (7/12), asistirao 13 puta, uhvatio 12 skokova. Kod Lakersa LeBron James 25 uz šut 9/23, Russell Westbrook 19 (7/15).

Ivica Zubac je ubacio 6 koševa (3/5) i uhvatio 9 skokova za 20 minuta u porazu njegovih Clippersa 101-94 od San Antonija. Dejounte Murray s 18 koševa, 9 asistencija i 7 skokova najbolji kod Spursa.

Darius Garland je upisao 27 koševa (11/20) i 18 asistencija u 107-102 pobjedi Clevelanda nad Oklahomom, Jusuf Nurkić je bio sjajan s 23 koša (9/15) i 14 skokova za Portlandovu pobjedu 115-110 nad Washingtonom a Joel Embiid je predvodio Philadelphiju s 32 koša (12/22) i 12 skokova u 109-98 pobjedi nad Miamijem.

OZNAKE: durant, siakam, NBA, jokić, embiid