Dončić i Irving briljirali protiv Philadelphije, Clippersi s Westbrookom i dalje bez pobjede

Mar 2, 2023; Dallas, Texas, USA;  Dallas Mavericks guard Kyrie Irving (2) celebrates with Dallas Mavericks guard Luka Doncic (77) during the second half against the Philadelphia 76ers at American Airlines Center. Mandatory Credit: Kevin Jairaj-USA TODAY Sports Photo: Kevin Jairaj/REUTERS

Kevin Jairaj/REUTERS

Dallas je u sjajnoj utakmici u svojoj dvorani s 133-127 pobijedio Philadelphiju i tako došao do omjera 2-4 s dvojcem Dončić-Irving u sastavu te ukupnog omjera 33-31 čime su šesti na zapadu s porazom više od Golden Statea i porazom manje od LA Clippersa. U utakmici u kojoj su Mavericksi imali +25 sredinom treće četvrtine da bi se Sixersi približili na 110-106 početkom zadnjeg perioda, Dončić i Irving su zabili 40 odnosno 42 koša i postali prvi dvojac u povijesti Mavericksa koji su zabili 40+ koševa.

Dončić je imao 42 koša (7/13 za tri), 12 asistencija i četiri skoka dok je Irving zabio 40 (15/22) uz šest asistencija i četiri skoka. Dallas je imao još dva igrača s dvoznamenkastim brojem koševa, Reggie Bullock je ubacio 15 (5/12) a Christian Wood 10 (3/7). Za Philadelphiju Joel Embiid je zabio 35 (13/21) uz osam skokova, Tyrese Maxey 29 koševa (12/21) a James Harden 27 koševa (8/12) uz 13 asistencija. Philadelphia je treća na istoku s omjerom 40-22.

Clippersi su na omjeru 0-4 otkako je Russell Westbrook u klubu. Četvrti poraz u nizu doživjeli su od Golden Statea s 115-109. Clippersi su početkom treće četvrtine vodili 61-49 a onda su Warriorsi na pogon Jordana Poolea koji je u tih 12 minuta zabio 22 koša serijom 38-11 na kraju tog perioda poveli 87-72.

Jordan Poole je završio utakmicu s 34 koša (9/20),  po 19 su zabili Klay Thompson (7/16, 11 skokova) i Jonathan Kuminga (7/12, sedam skokova). Kod Clippersa Kawhi Leonard je zabio 21 (8/12) uz sedam skokova, Eric Gordon 16 koševa (6/16), Mason Plumlee 12 (3/5) i 20 skokova, Paul George 11 (3/15) i po pet skokova i asistencija dok je Westbrook ostao na osam koševa (3/12) i šest asistencija. Ivica Zubac zbog ozljede lista nije igrao a treba reći da su Clippersi na omjeru 3-8 u zadnjih 11 utakmica koje su igrali bez hrvatskog centra.