Detroit protiv Brooklyna upisao 27. poraz zaredom, nitko u NBA povijesti nije u nizu izgubio toliko utakmica

Dec 26, 2023; Detroit, Michigan, USA; Brooklyn Nets forward Cameron Johnson (2) puts up a shot over Detroit Pistons forward Bojan Bogdanovic (44) in the second half at Little Caesars Arena. Mandatory Credit: Rick Osentoski-USA TODAY Sports Photo: Rick Osentoski/REUTERS

Rick Osentoski/REUTERS

Detroit je u utorak navečer u svojoj dvorani izgubio od Brooklyna s 118-112 i tako upisao 27. uzastopni poraz – niti jedan klub do sada u povijesti NBA lige u jednoj sezoni nije vezao toliko negativnih rezultata. Pistonsi su sada na omjeru 2-28 što znači da su na dobrom (ili lošem, ovisno kako se gleda) putu za rušenje još jednog negativnog rekorda – najlošijeg učinka u okviru jedne sezone. Na 82 utakmice najmanje pobjeda ikad, devet, upisala je Philadelphia u sezoni 1972/73 dok su još slabiji postotak pobjeda imali Charlotte Bobcatsi u skraćenoj sezoni 2011/12, u 68 utakmica imali su omjer 7-59 odnosno 10.6 posto pobjeda.

Pistonsi su protiv Brooklyna krenuli odličnu, poveli su 22-8 sredinom prve četvrtine međutim Netsi su već krajem druge četvrtine vodili s 59-50. Prvi izbor Drafta 2021 Cade Cunningham je igrao odlično (41 koš, 15/21, devet skokova, pet asistencija) i bio najzaslužniji što je Detroit sredinom zadnjeg perioda poveo s 97-92 međutim Netsi su na pogon Mikala Bridgesa koji je 12 od svojeg 21 koša (6/14) zabio u zadnjoj četvrti napravili preokret za pobjedu.

Bojan Bogdanović imao je odličnu utakmicu s 23 koša (9/19), tri skoka, dvije asistencije i četiri izgubljene lopte, Jalen Duren je imao 12 koševa (6/11), 15 skokova i četiri asistencije. Za Brooklyn najefikasniji Cameron Johnson s 24 koša (9/13).