Deportivo – Barcelona 0-8; gol i asistencija Rakitića

epa05269122 FC Barcelona's Uruguayan striker Luis Suarez celebrates after scoring the opening goal against Deportivo Coruna during the Spanish Liga Primera Division soccer match played at the Riazor stadium, in A Coruna, northwestern Spain, 20 April 2016.  EPA/CABALAR

Vodeći sastav španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona frustracije zbog četiri uzastopna poraza, tri u Primeri i jedan od Atletica u uzvratnom susretu četvrtfinala Lige prvaka, iskalili su na Deportivu kojega su u A Coruni u susretu 34. kola ponizili sa čak 8-0 (2-0), a u golijadi je s pogotkom i asistencijom sudjelovao i hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić.

Rakitić je zabio za 3-0 početkom drugog poluvremena, u 47. minuti i to na asistenciju Luisa Suareza koji se tako odužio Rakitiću koji je bio asistent Urugvajcu za prvi gol na utakmici u 11. minuti.

Briljatnu je utakmicu odigrao upravo Suarez koji je utakmicu završio s nestvarnim učinkom od četiri gola i tri asistencije. Urugvajac je “načeo” domaćine u 11. minuti na proigravanje Rakitića, a potom je dva puta iskoristio maestralna dodavanja Lionela Messija u 24. i 53. minuti za 2-0 i 4-0, da bi u 64. pospremio jedan otpadak u mrežu za 5-0. Uz dodavanje Rakitiću, kojega je pronašao samog na desnoj vratnici, pa našem reprezentativcu nije bilo teško s dva metra pogoditi mrežu, Suarez je u 81. minuti idealno uposlio i Neymara koji je pogodio za konačnih 8-0.

Jedini gol u kojemu nije sudjelovao Suarez postigao je mladi stoper Marc Bartra odličnim solo-prodorom u 79. minuti.

Rakitić je za Barcelonu odigrao svih 90 minuta.

Barcelona trenutačno ima 79 bodova, tri više od drugog Atletica, koji upravo gostuje kod Athletica u Bilbau, te četiri više od Reala iz Madrida, koji od 22 sata igra na svom terenu protiv Villarreala.

Deportivo, debakl kojega je s klupe za pričuve promatrao bivši vratar hrvatske reprezentacije Stipe Pletikosa, trenutačno zauzima 14. mjesto sa 38 bodova.