Dario Šarić solidan u porazu Golden Statea od Oklahome, Jimmy Butler odveo Miami do sedme uzastopne pobjede

Nov 16, 2023; Miami, Florida, USA;  Brooklyn Nets forward Mikal Bridges (1) drives to the basket as Miami Heat forward Jimmy Butler (22) defends in the second half at Kaseya Center. Mandatory Credit: Jim Rassol-USA TODAY Sports Photo: Jim Rassol/REUTERS

Golden State Warriorsi su domaćim 128-109 porazom od Oklahome pali na negativan omjer pobjeda i poraza, sada su na 6-7. Bez ozlijeđenog Stepha Curryja i ratobornog Draymonda Greena koji je zbog gušenja Rudyja Goberta dobio pet utakmica kazne, Golden State nije imao puno šanse protiv Oklahome koja je sada na omjeru 8-4. Osim uvodnih minuta i kraja treće četvrtine Thunder je stalno bio u vodstvu od 15-ak i više koševa razlike, drukčije nije ni moglo biti kad su Isaiah Joe (7/7) i ostatak igrača Oklahome za tricu šutirali ukupno 19/32!

Sedam igrača Thundera zabili su deset ili više koševa, Shai Gilgeous-Alexander 24 (6/21) uz sedam asistencija, Isaiah Joe 23 uz spomenutih 7/7 za tri, Josh Giddey 19 (8/14), Chet Holmgren 13 (4/7) uz deset skokova.

Za Warriorse Dario Šarić počeo je u petorci i igrao ukupno 24 minute, upisao je 12 koševa (4/10), tri skoka, četiri asistencije i po jednu ukradenu i izgubljenu loptu. Jonathan Kuminga zabio je 21 koš (8/13) i postao tek četvrti igrač Golden Statea ove sezone koji je u jednoj utakmici imao 20+ koševa, s tim da među njima nije Klay Thompson. Rookie Brandin Podziemski opet je dobro iskoristio Curryjevo neigranje i minutažu, imao je 13 koševa (4/7), osam skokova i tri asistencije.

Miami je sezonu otvorio s 1-4 omjerom međutim nakon sedam uzastopnih pobjeda samo su Boson (9-2) i Philadelphia (8-3) na istoku trenutno bolji. Sedmu uzastopnu pobjedu Heat je ostvario protiv Brooklyna koji je pri kraju druge četvrtine vodio 52-50 da bi Jimmy Butler s 18 koševa u trećoj četvrtini odveo svoju momčad do 95-83 pred zadnjih 12 minuta. Završilo je 122-115, Butler je za Miami zabio 36 (12/19), Duncan Robinson 26 (8/14). Kod Brooklyna koji je sada na 6-6 najbolji Mikal Bridges s 23 koša (6/15), sedam skokova i pet asistencija, Cameron Johnson (5/10) i Nic Claxton (7/7) zabili su po 16.