Chelsea i Manchester City uspješni u gostima

epa07254072 Crystal Palace's Wilfred Zaha (L) and Chelsea's Ross Barkley (R) in action during the English Premier League soccer match between Crystal Palace and Chelsea FC at Selhurst Park in London, Britain, 30 December 2018.  EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Nogometaši Chelseaja i Manchester Cityja ostvarili su pobjede u 20. kolu engleskog prvenstva gostujući kod Crystal Palacea, odnosno Southamptona, čime su zadržali isti zaostatak na ljestvici za vodećim Liverpoolom.

Aktualni prvaci su postigli tri pogotka i svladali Southampton sa 3-1, ali su se i propisno napromašivali na St. Mary’s stadionu. Svi golovi pali su u prvom poluvremenu, a posljednja dva u samoj završnici. Za Manchester City strijelci su bili David Silva u 10. minuti, u 45. je udarac Sterlinga u svoju mrežu skrenuo domaći veznjak Ward-Prowse, a tri minute poslije Sergio Aguero je postavio konačnih 3-1. Jedini pogodak za Southampton postigao je Danac Hojbjerg.

Chelsea je kod Crystal Palacea slavio s mininalnih 1-0, a strijelac pobjedničkog pogotka bio je francuski reprezentativac N’Golo Kante u 51. minuti. Kanteu je to treći premijerligaški pogodak u ovoj sezoni.

Mateo Kovačić je u ovom dvoboju bio taktička zamjena i ušao je tek u 88. minuti umjesto Rossa Barkleyja.

Burnley je došao do važnih bodova pobijedivši pred svojim navijačima West Ham sa 2-0. Strijelci su bili Wood u 15. i McNeil u 34. minuti.

Liverpool je vodeći na ljestvici sa 54 boda. Drugoplasirani Manchester City ima 47 bodova, Tottenham je treći sa 45, a četvrti Chelsea ima 43. Na petom je mjestu Arsenal sa 38 bodova. Southampton je 17. sa 15 bodova, koliko ih ima i Burnley na 18. mjestu. Fulham je predzadnji sa 14 bodova, a zadnji Huddersfield ih ima 10.

Kolo završava dvobojem Manchester Uniteda i Bournemoutha, koji započinje u 17.30 sati na Old Trafford.