CHAMPIONSHIP Swansea pobijedio u lokalnom derbiju nakon motivacijskog govora klupskog kuhara

screenshot

U prošlom kolu engleskog Championshipa Swansea je dočekao Cardiff u utakmici koja nije bila bodovno super-važna jer su obje momčadi u sredini poretka, daleko od zone ispadanja ali i borbe za doigravanje. Međutim, za ta dva kluba njihove međusobne utakmice uvijek su vrlo važne, radi se o lokalnom derbiju Južnog Walesa, ogledu momčadi iz gradova udaljenih tek 55 kilometara.

Utakmica odigrana pred 20.005 gledatelja na Swansea.com stadionu pripala je domaćima, završilo je 2-0 uz dodatak da je napadač domaćih Liam Cullen, nakon što je zabio za 1-0 u 34. minuti, u 51. promašio kazneni udarac.

Za pobjedu Swansea možda je u jednom dijelu zaslužan i klupski kuhar Chris Watkins, ne zato što je pred utakmicu igračima spremio neko fantastično jelo koje im je dalo ekstra-energiju, nego zbog motivacijskog govora.

Naime, trener Swansea Luke Williams pred utakmicu je igračima rekao nekoliko osnovnih rečenica o postavi i osnovnim taktičkim idejama a onda pred igrače, na njihovo veliko iznenađenje, pozvao chefa Watkinsa. Klupski je chef i inače poznat kao veliki navijač kluba, trener Williams je to naravno znao, pa mu je dao nekoliko minuta za govor pred izlazak na teren i pred tribine pune navijača.

Chef Watkins je igračima održao govor u kojem im je objasnio koliko je ova utakmica važna za klupske navijače ali i za cijeli grad, te koliko klub općenito znači za cijelu tamošnju zajednicu.

„Znamo koliko je ovo bila važna utakmica i koliko je važna ova pobjeda“, rekao je nakon pobjede strijelac Liam Cullen. „Chef nam je prije utakmice dao govor za kojeg ću reći da je bio jedan od najboljih ikad koje sam čuo“.