Cedevita u Zadru doživjela prvi poraz u HT Premijer ligi

Košarkaši Cedevite u 14. kolu HT Premijer lige poraženi su u gostima kod Zadra sa 83:72. Ovo je za Cedevitu prvi poraz u nacionalnom prvenstvu, a sigurno nije pomoglo što je momčad Jure Zdovca dan ranije u Ljubljani protiv Petrol Olimpije igrala utakmicu ABA lige.

Cedevita je na veliki odmor otišla sa zaostatkom 36:42, a uoči posljednjih 10 minuta bila je na -3. Na početku četvrte četvrtine Demetris Nichols pogodio je tricu za izjednačenje gostiju 62:62, a Damir Markota u 34. je minuti Cedeviti donio i minimalno vodstvo 67:66.

Međutim, Zadrani su nakon toga napravili seriju 11-0. Košem i slobodnim bacanjem na 4:28 min. do kraja utakmice za vodstvo domaćina 77:67 zaključio ju je Mislav Brzoja, a Cedevita se u preostalom vremenu više nije uspjela oporaviti.

U dresu Cedevite, koja je igrala bez Ivana Ramljaka, Markota je upisao 13 poena i četiri skoka, a Andrija Stipanović 13 poena i četiri skoka. Na strani Zadrana Preston Knowles je uz četiri trice ubilježio 20 poena i pet asistencija.

“Čestitam Zadru na pobjedi. Znali smo da će biti teška utakmica. Dok smo imali snage, energije i koncentracije igrali smo dobro, a kad je to palo onda se tu pravila neka razlika. Na kraju smo imali 19 izgubljenih lopti protiv ekipe koja nije agresivna i to je jedan faktor gdje se vidi da je tu prisutan neki umor. Tako da puno toga ne zamjeram ekipi. Trudili smo se, jedino što smo na kraju morali malo pametnije odigrati zbog koš-razlike. To je jedino što zamjeram ekipi. Čak sam uzeo timeout da se smirimo, da odigramo pametno, na duge napade i kontroliramo obranu, a tu smo nerazumljivo prekidali akcije i bili u opasnosti da izgubimo s još većom razlikom. Idemo dalje, napravit ćemo sve da se odmorimo poslije ovog teškog vikenda i da pobijedimo u srijedu kako bi dobili nazad neko samopouzdanje, koje je jako bitno, i da preživimo ovaj mjesec do te pauze”,izjavio je nakon utakmice trener Cedevite Jure Zdovc.

Još jednom se pojavilo pitanje velikog broja utakmica i teškog ritma u kojem igra Cedevita…

“Ja sam rekao, neću više plakati. Neću više te stvari komentirati. Jednostavno ću više gledati da ispravimo svoju igru. Znam da su igrači umorni i danas su čak neki igrači na kraju, kad sam ih zvao, rekli da ne mogu ući. Time sam sve rekao. Nije lako, ali idemo dalje. Vidi se da je puno nervoze u igračima. Mi treneri ih pokušavamo smirivati. To je sve povezano s pritiskom i umorom, ali svatko zna da je to težak posao i kad bi bio lak svatko bi igrao. Probat ćemo se dobro odmoriti, napraviti sve da sljedeću utakmicu dobijemo i da opet dobijemo neko samopouzdanje”, rekao je na kraju Zdovc.