CARABAO CUP: Lovren odigrao cijelu utakmicu u pobjedi Liverpoola

Budimpešta: Trening nogometnih reprezentativaca uoči utakmice s Mađarskom 23.03.2019., Budimpesta, Madjarska - Trening hrvatske nogometne reprezentacije uoci kvalifikacijske utakmice s Madjarskom za Europsko nogometno prvenstvo 2020. Dejan Lovren  Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatski reprezentativni stoper Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu u 3. kolu Carabao Cupa, u kojem je Liverpool slavio sa 2-0 (1-0) na gostovanju kod trećeligaša Milton Keynesa, dok Mateo Kovačić nije konkurirao za sastav Chelseaja koji je sa 7-1 svladao četvrtoligaša Grimsby Town.

Manchester United se provukao u 4. kolo protiv trećeligaša Rochdalea tek boljim izvođenjem jedanaesteraca na Old Traffordu. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1-1, a u raspucavanju 5-3 za “crvene vragove”.

No, tri trećeligaša su uspjela izbaciti momčadi iz Premier lige. Oxford je s čak 4-0 pobijedio West Ham. Sunderland je s minimalnih 1-0 slavio u gostima kod Sheffield Uniteda, a Burton je sa 2-0 pred svojim navijačima nadigrao Bournemouth. Ta će utakmica ostati upamćena i po tri prekida zbog nestanka električne energije pa je sučev dodatak trajao čak 28 minuta.

Nakon 59 godina među 16 preostalih momčadi u engleskom Liga kupu neće biti nijednog drugoligaša. Posljednji koji je to mogao izboriti od momčadi iz Championshipa bio je Reading, ali je Wolverhampton ipak izborio prolaz u 4. kolo boljim izvođenjem jedanaesteraca.