Bundesliga: Kramarić dvostruki strijelac, Brekalo dvostruki asistent

epa09140565 Andrej Kramaric of TSG Hoffenheim controls the ball during the German Bundesliga soccer match between RB Leipzig and TSG Hoffenheim at Red Bull Arena in Leipzig, Germany, 16 April 2021.  EPA/MARTIN ROSE / POOL DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/MARTIN ROSE

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić u srijedu je postigao dva gola za Hoffenheim u domaćoj pobjedi 3:2 protiv Borussije Mönchengladbach u utakmici 30. kola Bundeslige.

Gosti iz Mönchengladbacha nakon prvih 45 minuta su vodili sa 2:0 golovima Pleae (25′) i Lazara (45+1′), no već početkom nastavka Kramarić (48′) je svojim prvim pogotkom, odličnim udarcem s lijeve strane koji se odbio od vratnice smanjio. Bebou je u 60. minuti izjednačio na 2:2, da bi Kramarić pet minuta kasnije postigao svoj drugi pogodak.

Josip Brekalo igrao je do 76. minute za Wolfsburg u pobjedi 3:1 kod Stuttgarta te je bio dvostruki asistent. Njegov ubačaj u 29. minuti Weghorst je pretvorio u pogodak za 2:0, a u 65. minuti Brekalo povratnom loptom poslužio Gerhardta za 3:0. Prvi gol za Wolfsburg postigao je Schlager u 13. minuti, a poraz Stuttgarta ublažio je Castro na samom kraju susreta.