Brest izborio prvoligaški spas u Ligue 1

epa10599122 Toulouse FC fans cheer their team during the Coupe de France final soccer match between FC Nantes and Toulouse FC, in Saint-Denis, France, 29 April 2023.  EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

U susretu 36. kola francuskog nogometnog prvenstva Brest je pobijedio Clermont sa 2-1 osiguravši prvoligaški spas dva kola prije kraja le Championnata.

Sve najzanimljivije se dogodilo između 44. i 48. minute.

Gosti su poveli u 44. minuti golom Neta Borgesa, no domaćin je samo minutu kasnije izjednačio preko Francka Honorata. Već u trećoj minuti nastavka vidjeli smo novi gol, za domaći sastav zabio je Steve Mounie.

Brest dva kola prije kraja prvenstva ima osam bodova više od Nantesa na 17. mjestu koje vodi u niži rang natjecanja.

U prvom nedjeljnom susretu Rennes je u gostima s visokih 5-0 pobijedio Ajaccio. Junak utakmice bio je Amine Gouiri s tri gola (30, 40, 71), dok je hrvatski nogometni reprezentativac Lovro Majer upisao dvije asistencije.

Za goste je zabio i Santamaria (14), te Jeremy Doku (37). Majer je asistirao za prvi i treći gol.

Preostale tri utakmice su završile bez pobjednika. Nica i Toulouse su odigrali bez golova, susret između Troyesa i Strasbourga je završio 1-1, a Reims i Angers u odigrali 2-2.

U nedjelju se još sastaju Lorient – Lens, te Auxerre – PSG.

Na ljestvici vodi PSG sa 81 bodom, Lens ima 75, a Marseille 73 boda, no prva dva sastava imaju utakmicu manje.

OZNAKE: Francuska, ligue 1, Brest