BOSTON PRVI POLUFINALIST ISTOKA Dončić briljirao, Dallas protiv Clippersa vodi s 3-2

Dallas Mavericks guard Luka Doncic steps back in front of Los Angeles Clippers center Ivica Zubac (40) during Game 4 of an NBA basketball first-round playoff series Sunday, April 28, 2024, in Dallas. (AP Photo/Jeffrey McWhorter)

AP Photo/Jeffrey McWhorter

LA Clippersi su doživjeli najgori poraz u klupskoj povijesti doigravanja, Dallas je u petoj utakmici pobijedio s 123-93, ogromnih 30 razlike, pa su Luka Dončić koji je imao 35 koševa (14/26), deset skokova i sedam asistencija i ostatak društva došli na korak do plasmana u konferencijsko polufinale. Dallas sada vodi s 3-2 i imat će u noći s petka na subotu priliku u svojoj dvorani doći do četvrte pobjede i prolaska dalje. Kyrie Irving (6/14) i Jaden Hardy (5/8) zabili su po 14 koševa za Maverickse, po 12 Derrick Jones (5/7) i Dereck Lively (5/5).

Clippersi su bili u igri tek u prvoj četvrtini koja je završila s 25-24, na poluvremenu je Dallas imao deset koševa razlike, nakon tri četvrtine 20 a na kraju spomenutih 30 koševa razlike. Kawhi Leonard opet nije igrao za Clipperse za koje su Paul George (4/13, 11 skokova) i Ivica Zubac (7/8, šest skokova) zabili po 15 koševa, James Harden je ostao na sedam uz šut 2/12, Russell Westbrook je šutirao 2/11 za šest koševa.

Boston je prva momčad na istoku koja je osigurala konferencijsko polufinale, u petoj je utakmici s 118-84 pobijedio Miami i s ukupno 4-1 prošao među četiri gdje čeka boljeg iz ogleda Clevelanda i Orlanda, Cavaliersi trenutno vode s 3-2. Neigranje Kristapsa Porzingisa ipak nije bio problem za Celticse koji su prvu četvrtinu dobili s 41-29 a na poluvremenu je već bilo velikih 68-46, Derrick White (8/13) i Jaylen Brown (11/19) zabili su po 25 koševa, Sam Hauser 17 (6/10) a Jayson Tatum 16 koševa (4/9). Kod Miamija koji je cijelu seriju odigrao bez Jimmyja Butlera Bam Adebayo je za 23 koša šutirao 10/26, Tyler Herro je zabio 15 uz šut 6/19.