Bogdanu pobjeda u ogledu Bogdanovića, Joel Embiid dominirao protiv Ivice Zubca i Clippersa

Dec 23, 2022; Atlanta, Georgia, USA; Detroit Pistons forward Bojan Bogdanovic (44) dribbles defended by Atlanta Hawks guard Bogdan Bogdanovic (13) during the first half at State Farm Arena. Mandatory Credit: Dale Zanine-USA TODAY Sports

Dale Zanine-USA TODAY Sports

LA Clippersi su sredinom druge četvrtine vodili 58-38 ali na pogon Jamesa Hardena koji je uz 20 koševa (6/17) i 11 skokova upisao čak 21 asistenciju i Joela Embiida s 44 koša (18/30) Philadelphia je napravila potpuni preokret i pobijedila s 119-114. Ivica Zubac kao ni njegovi suigrači nije imao sjajnu večer, ali suigrači mu barem nisu morali čuvati Joela Embiida- Zubac je za 33 minute upisao sedam koševa (7/7) i 12 skokova. Kawhi Leonard je za Clipperse zabio 28 (12/19), Paul George 21 (7/18).

Iako je Bojan s 23 koša (6/13 za dva, 2/7 za tri) bio učinkovitiji od Bogdana s 19 koševa (4/7 za dva, 3/11 za tri) ogled dvojice Bogdanovića otišao je na stranu srpskog. Atlanta je u svojoj dvorani s 130-105 pobijedila Detroit kojemu je ovo peti uzastopni poraz i s omjerom 8/27 ima najlošiji omjer u cijeloj ligi.

Atlanta je nakon potpuno izjednačenog prvog poluvremena prelomila utakmicu na svoju stranu u trećem periodu, prvo serijom 17-3 a onda s 35-18 kroz svih 12 minuta.

Bojan Bogdanović bio je najefikasniji kod Pistonsa, Killian Hayes je zabio 17 (7/10) uz po pet skokova i asistencija, Jaden Ivey 13 (5/14) i četiri asistencije. Za Hawkse po 26 su zabili Trae Young (9/15, 13 asistencija) i Dejounte Murray (10/18, pet skokova, četiri ukradene lopte).