Bogdanović zabio Bullsima 25 u pariškom porazu, Šarić u pobjedi nad Netsima brzo završio na klupi

Basketball - NBA Paris Game 2023 - Detroit Pistons v Chicago Bulls - Accor Arena, Paris, France - January 19, 2023 Chicago Bulls' Derrick Jones Jr in action with Detroit Pistons' Bojan Bogdanovic REUTERS/Gonzalo Fuentes Photo: GONZALO FUENTES/REUTERS

GONZALO FUENTES/REUTERS

NBA liga svake sezone dođe u Europu, ove je godine, po šesti puta ukupno, domaćin bio Pariz gdje su se u četvrtak navečer sučelili Chicago i Detroit. Favorizirani Bullsi s 126-108 odnijeli su pobjedu, 21. ovosezonsku, uz 24 poraza. Bojan Bogdanović je s 25 koševa (6/10 za dva, 3/9 za tri koša), pet skokova i tri asistencije bio najbolji igrač Pistonsa koji su s omjerom 12/34 ostali na začelju Istočne konferencije, isti broj pobjeda ali dva poraza manje ima Charlotte.

Chicago je vodio kroz cijelu utakmicu, njihova je prednost rasla iz četvrtine u četvrtinu, od plus 11 krajem prve, preko 14 u drugoj, 18 u trećoj do velikih plus 22 pri kraju utakmice. Zach LaVine s 30 koševa (10/20), DeMar DeRozan s 26 (9/18) i Nikola Vučević s 16 koševa (8/19) i 15 skokova predvodili su Bullse koji su imali još četiri igrača s dvoznamenkastim brojem koševa. Pistonsi su za tricu gađali loših 8/34 a uz Bogdanovića vrijedi pohvaliti Hamidoua Dialla koji je za 17 koševa šutirao 7/8.

Phoenix je uspio nekoga pobijediti, u ogledu momčadi koje su igrale bez svojih najvećih zvijezda Sunsi su s 117-112 nadigrali Brooklyn. U zadnjih 15 utakmica Sunsima je ovo treća pobjeda, Mikal Bridges i Deandre Ayton su zabili 28 odnosno 24 koša a Dario Šarić je počeo u prvoj petorci, u startne četiri i pol minute upisao pet koševa i dva skoka, ali i tri prekršaja, pa je završio na klupi s koje se do kraja u igru vratio na još tek nešto manje od četiri minute. Skupio je sedam koševa (2/3) i četiri skoka. Za Brooklyn Kyrie Irving 30 koševa (11/27) i po sedam skokova i asistencija, Nic Claxron 20 (9/12) i 11 skokova.