Biukov LA i Messijev Inter u osmini finala Liga kupa. Argentinac postigao nova dva gola

epa10761290 Inter Miami CF player Argentine Lionel Messi celebrates his goal during the Soccer Leagues Cup match between Cruz Azul and Inter Miami CF outside DRV PNK Stadium in Fort Lauderdale, Florida, USA, 21 July 2023.  EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Los Angeles hrvatskog nogometaša Stipe Biuka te Inter Miami, kojeg predvodi Argentinac Lionel Messi, plasirali su se u osminu finala američko-meksičkog Liga kupa.

Los Angeles je na domaćem terenu svladao meksički Juarez s uvjerljivih 7-1. Premda je domaćin postigao sedam pogodaka, a nekadašnji igrač Hajduka Stipe Biuk je bio u udarnoj momčadi, u strijelce se nije upisao. Igrao je do 64. minute kada je zamijenjen.

Igrač utakmice bio je Gabonac Denis Bouanga koji je postigao tri pogotka, u 52., 66. i 78. iz jedanaesterca. Dva gola je dodao Meksikanac Carlos Vela, u 33. i 61. minuti, dok su preostala dva dali Hollingshead u 31. i Ordaz u 90. minuti. Na drugoj strani jedini je strijelac na početku drugog poluvremena bio Escoto.

Inter Miami je s 3-1 bio bolji od Orlanda, a dvoboj je obilježio Lionel Messi s dva pogotka. Sve je započelo i završilo sa sjajnim Argentincem koji je u sedmoj minuti dao prvi gol na susretu, primio je loptu prsima i iz voleja pogodio suparničku mrežu. U 72. minuti iz blizine je pogodio neobranjivo iz poluvoleja za konačnih 3-1.

Messi je u dosadašnja tri nastupa za Inter Miami postigao pet pogodaka, a njegova će momčad u osmini finala igrati protiv Dallasa.