Američka sportska krema oduševljena Messijem: “Mali će biti dobar”

epa10761206 Argentine Lionel Messi, Inter Miami CF player sits on the team bench before the Soccer Leagues Cup match between Cruz Azul and Inter Miami CF outside DRV PNK Stadium in Fort Lauderdale, Florida, USA, 21 July 2023.  EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Bilo je potrebno tek nešto više od pola sata da jedan od najboljih nogometaša svih vremena Argentinac Lionel Messi “zaludi” sportsku Ameriku.

Njegov pobjednički pogodak iz slobodnog udarca u sudačkoj nadoknadi u premijernom nastupu za Inter Miami izazvao je “eksploziju” komentara na društvenim mrežama.

Messi je u susretu protiv Cruz Azula ušao u igru u 55. minuti nakon samo tri treninga s momčadi, a u trećoj minuti nadoknade sjajno je pogodio iz slobodnog udarca za 2-1 pobjedu.

Američka sportska krema s oduševljenjem je komentirala njegov majstorski pogodak.

“Nevjerojatno,” napisala je ikona NBA lige LeBron James. “Ludi čovjek,” dodao je quarterback Kansas City Chiefsa Patrick Mahomes.

“Kakav početa,” poručio je ugledni novinar Rich Eisen.

Bivši američki nogometaš Alexi Lalas uključio se u raspravu šalom. “Mali će biti dobar.”

Bivši engleski reprezentativac i suvlasnik Intera, David Beckham, čak je pustio suzu u trenutku kada je Messi zabio za pobjedu.

“Moram biti iskren i kazati, čim sam vidi slobodan udarac, pomislio sam kako je ovo sjajna prilika. Večeras je bila vrlo uzbudljivo za naše navijače,” poručio je Beckham.

Među zvijezdama koje su pratile Messijev prvijenac bile su slavna američka tenisačica Serena William, američki kantautor Marc Anthony, reality zvijezda Kim Kardashian