Nova pobjeda Intera, dva gola Messija: “Leo je oslobođen i možemo očekivati ​​još više”

epa10768631 Inter Miami forward Lionel Messi celebrates  a goal during the Soccer Leagues Cup match between Atlanta United FC and Inter Miami CF, in Fort Lauderdale, Florida, USA, 25 July 2023.  EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Argentinac Lionel Messi postigao je dva gola i upisao asistenciju u 4-0 pobjedi Inter Miamija protiv Atlanta Uniteda kojom je Messijeva momčad izborila plasman u nokaut fazu Liga kupa.

Argentinski nogometni majstor nastavlja oduševljavati američku sportsku javnost.

Nakon što je u premijernom nastupu za Inter u sudačkoj nadoknadi postigao pobjednički pogodak protiv Cruz Azula, u drugom dvoboju protiv Atlanta Uniteda je zabio još dva gola i zabilježio asistenciju osiguravši svojoj momčadi prolaz u 16-finala Liga kupa.

Messi je već u osmoj minuti zabio za 1-0, da bi u 22. minuti povećao Interovu prednost. U 44. minuti je Robert Taylor zabio za 3-0, a isti je igrač u 53. minuti na Messijevu asistenciju zaključio priču.

“Messi se oslobodio ogromne težine nakon što je s argentinskom reprezentacijom osvojio naslov. To se vidi u svemu, u svakodnevnom životu, u njegovim izjavama, u načinu na koji pristupa utakmicama. Leo je oslobođen i možemo očekivati ​​još više,” kazao je Interov trener Tata Martino.

“Messi je najbolji igrač na svijetu i ostvarenje sna je igrati s njim”, rekao je također dvostruki strijelac Taylor.

Inter je ovom pobjedom osvojio svoju skupinu plasiravši se u nokaut fazu Liga kupa u kojem sudjeluju svi klubovi iz MLS-a i meksičke Lige MX.