Betis ostao bez važnih bodova u borbi za Ligu prvaka

epa10566329 Real Betis' Juan Miranda (R) in action against Cadiz's San Emeterio (L) during a Spanish LaLiga soccer match between Real Betis and Cadiz CF at Benito Villamarin stadium in Sevilla, southern Spain, 09 April 2023.  EPA/Jose Manuel Vidal

EPA/Jose Manuel Vidal

U susretu 28. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Betis je na svom Benito Villamarinu izgubio od Cadiza sa 0-2 ostavši bez važnih bodova u borbi za Ligu prvaka.

Jedan od ključnih trenutaka susreta dogodio se u 38. minuti kada je domaćin ostao s igračem manje nakon što je isključen Sergio Canales. U nastavku susreta Cadiz je golovima Rubena Alcaraza (53-11m) i Christopeha Ramosa (59) stigao do velike prednosti.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješene su u 61. minuti kada je Betis ostao s devet igrača nakon što je “pocrvenio” i Aitor Ruibal.

Betis je sada šesti sa 45 bodova, dok je Cadiz na 14. poziciji sa 31 bodom.

U ranije odigranom susretu Real Valladolid i Real Mallorca su odigrali 3-3.

Domaćin je nakon prvog poluvremena vodio 1-0, a u nastavku susreta palo je čak pet golova.

Mallorca je s dva gola okrenula rezultat u svoju korist, Valladolid je uzvratio s dva gola stigavši do prednosti 3-2, da bi gosti u četvrtoj minuti nadoknade izjednačili.

Za Valladolid su golove zabili Kike Perez (33), Selim Amallah (68) i Monchu (86), dok su za Mallorcu strijelci bili Vedat Muriqi (53, 90+4-11m) i Manu Morlanes (58).

U nedjelju se još sastaju Almeria – Valencia, te Rayo Vallecano – Atletico Madrid, dok u ponedjeljak igraju Barcelona –  Girona.

U vodstvu je Barcelona (71) ispred Real Madrida (59) i Atletico Madrida (54).

Španjolska – 28. kolo
Valladolid – Mallorca 3-3 (Perez 33, Amallah 68, Monchu 86 / Muriqi 53, 90+4-11m, Morlanes 58)
Real Betis – Cadiz 0-2 (Alcaraz 53-11m, Ramos 59)
Almeria – Valencia (ned, 18.30)
Rayo Vallecano – Atletico Madrid (21.00)
Odigrano u subotu:
Osasuna – Elche 2-1 (Ezzalzouli 71, 84 / Tete Morente 44)
Espanyol – Athletic 1-2 (Darder 90 / I. Williams 22, N. Williams 75)
Real S. – Getafe 2-0 (Oyarzabal 45+2, Kubo 60)
Real M. – Villarreal 2-3 (Torres 16-ag, Vinicius Jr. 48 / Chukwueze 39, 80, Morales 71)