Benfica lako do četvrtfinala Lige prvaka, na svom Luzu potvrdila pobjedu iz Belgije

epa10508140 Benfica's Rafa Silva (R) fights for the ball with Club Brugge's Roman Yaremchuk during the UEFA Champions League second leg soccer match between Benfica and Club Brugge, in Lisbon, Portugal, 07 March 2023.  EPA/TIAGO PETINGA

EPA/TIAGO PETINGA

Nogometaši Benfice plasirali su se u četvrtfinale  Lige prvaka svladavši u Lisabonu Club Brugges s 5-1 (2-0), te su tako Portugalci potvrdili pobjedu iz Belgije (2-0) iz prve utakmice.

Pogotke su za Benficu dali Rafa Silva (38), Goncalo Ramos (45+2, 57) , Joao Mario (71pen) i David Neres (77), dok je za Belgijance zabio Bjoern Meijer (87).

Portugalski sastav je na svom Luzu potvrdio svoju superiornost u odnosu na belgijskog prvaka. U otvorenoj utakmici u prvom dijelu u 38. minuti Benfica je povela nakon sjajne akcije koja je započela na gol-liniji domaćina. Ramos je u protunapadu poslužio Rafa Silvu, koji okreće svog čuvara i potom u padu neobranjivo zabija. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Ramos se snašao između čak četvorice igrača Bruggesa i postigao gol za 2-0.

Izvanrednu igru Ramos je okrunio svojim drugim golom u 57. minuti, kada je portugalski napadač lako postigao gol s pet metara na asistenciju Grimaldoa.  U 71. minuti nakon prekršaja Sylle, sudac je dosudio kazneni udarac, a precizan je bio Joao Mario, koji je tako postao prvi igrač Benfice od 1963. i čuvenog Eusebija koji je zabio gol napet uzastopnih utakmica Lige prvaka. Na 5-0 povećao Brazilac David Neres osam minuta kasnije, nakon samo dvije minute provedene u igri, a na konačnih 5-1 smanjio je branič Miejer sjajnim udarcem.