Belgija minimalno slavila protiv Azerbajdžana

epa10850425 Rahil Mammadov (L) of Azerbaijan in action against Yannick Ferreira Carrasco (R) of Belgium during the UEFA European qualifying Group F soccer match between Azerbaijan and Belgium on Dinamo Arena in Baku, Azerbaijan, 09 September 2023.  EPA/ROMAN ISMAYILOV

EPA/ROMAN ISMAYILOV

Nogometni reprezentativci Belgije ostvarili su gostujuću pobjedu u kvalifikacijama za EURO iduće godine, s minimalnih 1-0 su pobijedili Azerbajdžan u Bakuu, u sklopu skupine F.

Odvojili su se time belgijski nogometaši i Austrija na vrhu ljestvice. Obje reprezentacije sada imaju po tri pobjede i jedan neodlučeni rezultat, onaj u međusobnom susretu. Azerbajdžan je na samom dnu ljestvice. Dosad je tek jednom remizirao i tri puta izgubio.

Nakon nekoliko propuštenih prilika utakmica u Bakuu je odlučena u 38. minuti. Na sretnu asistenciju Bakayoka strijelac jedinog pogotka bio je Yannick Carrasco. U nastavku susreta Belgija je, u sporijem ritmu, čuvala i sačuvala prednost.

Kasnije tijekom subote u ovoj će skupini igrati Estonija i Švedska.