Bayern izgubio od Borussije (M). Njemački mediji kritiziraju trenera zbog ‘ponižavanja legende’

epa10460971 Munich's Thomas Mueller celebrates scoring the opening goal during the German Bundesliga soccer match between FC Bayern Munich and VfL Bochum in Munich, Germany, 11 February 2023.  EPA/ANNA SZILAGYI CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/ANNA SZILAGYI

Nogometaši Borussije M’Gldabach pobijedili su Bayern rezultatom 3:2 u 21. kolu njemačke Bundeslige. Aktualnom prvaku tako su nanijeli novi udarac, a njemački mediji pišu da Bayern u posljednjih deset godina nije izgledao ranjivije i bliže tome da ostane bez naslova prvaka prvi put nakon 2012. godine.

Bayern je već u osmoj minuti ostao s igračem manje. Crveni karton dobio je Umapecano, što su domaći iskoristili samo pet minuta kasnije i preko Stindla su poveli 1:0. Ipak, Choupo-Moting je golom u 35. minuti poravnao na 1:1 i vratio je nadu Bavarcima da mogu do tri boda uprkos igraču manje.

U 55. minuti Hofmann je vratio prednost Borussiji koja je do kraja preko Thurama u 84. minuti povisila na 3:1. Mladi Tel je u sudačkoj nadoknadi samo ublažio poraz Bayerna i postavio konačnih 3:2.

Bayern ima sada samo bod više u odnosu na Union Berlin koji ima priliku da eventualnom pobjedom protiv Schalkea preuzme vrh ljestvice, dok im za vrat “puše” i Borussija Dortmund sa tri boda manje i susretom manje. Upravo bi u sljedećem kolu dosta toga moglo biti jasnije, kada se u derbiju prvenstva sastaju Bayern i Union Berlin.

Njemački Bild piše da je trener Bayerna Nagelsmann ‘kao nitko nikad prije ponizio’ legendu Bayerna. Već u 15. minuti, naime, iz igre je izvadio Thomasa Müllera.

“Bila je to loša odluka i žao mi je zbog Thomasa, ali trebala nam je brzina. Zašto sam u igri ostavio Choupa Motinga? Zbog prekida. Sranje je ovo što se dogodilo Thomasu, ne volim to raditi i još nisam razgovarao s njim”, rekao je trener Bayerna nakon susreta.