ATP Rim: Ćoriću trebalo tri i pol sata kako bi pobijedio Brazilca Monteira

epa10610636 Croatian tennis player Borna Coric in action against Spanish Carlos Alcaraz during their Mutua Madrid Open semi final tennis match held at the Magic Box, in Madrid, Spain, 05 May 2023.  EPA/Rodrigo Jimenez

EPA/Rodrigo Jimenez

Hrvatski tenisač Borna Ćorić (ATP – 16.) trebao je tri sata i 32 minute te jednu spašenu meč-loptu kako bi došao do pobjede 4-6, 7-6 (8), 7-6 (5) protiv Brazilca Thiaga Monteira (ATP – 98.)

Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj u kojem je 26-godišnji Zagrepčanin uspio uzvratiti Brazilcu za poraz koji je doživio prije tri godine na turniru u Buenos Airesu.

Njihov rimski dvoboj imao je dva čina, jedan prije i jedan poslije kišnog prekida koji je Brazilac dočekao s prednošću osvojenog prvog seta. Međutim u nastavku je Ćorić uspio napraviti preokret, a posebno uzbudljiv bio je ‘tie-break’ drugog seta u kojem je hrvatski tenisač vodio 6-4, da bi Monteiro s tri uzastopna poena došao do meč-lopte.

Međutim, Ćorićev odličan servis je natjerao Brazilca na pogrešku kod reterna. Monteiro je do kraja seta osvojio još jedan poen za 8-8. Nakon 78 minuta igre u drugoj dionici Ćorić je s dva uzastopna “winnera” odveo meč u odlučujući set.

U njemu su obojica tenisača u prva dva gema spasili po jednu ‘break-loptu’, a onda sigurno osvajali gemove na početnom udarcu do još jednog ‘tie-breaka’.

Ćorić je u odlučujućem gemu stalno bio u vodstvu, a kod 6-5 je još jednim odličnim servisom natjerao Monteira na pogrešku i tako stigao do 3. kola, čime je izjednačio svoj najbolji rezultat na rimskom Mastersu ostvaren 2019.

Ćorić će za plasman u osminu finala igrati protiv Španjolca Roberta Carballesa Baene (ATP – 51.) koji je svladao Britanca Daniela Evansa (ATP – 24.) sa 7-6 (5), 5-7, 6-4. Borna u međusobnim dvobojima vodi 2-0, ali su oba odigrana na tvrdoj podlozi.