ATP Rim: Čilić prošao Goffina

epa08668461 Marin Cilic of Croatia in action during his Men's Singles first round match against Alexander Bublik of Kazakhastan at the Italian Open tennis tournament in Rome, Italy, 14 September 2020.  EPA/Clive Brunskill / POOL

EPA/Clive Brunskill

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u osminu finala ATP turnira u Rimu s pobjedom protiv jedanaestoga igrača svijeta Belgijanca Davida Goffina s 6-2, 6-2.

Čilić (ATP 40.) je lakše od očekivanoga prošao šestoga nositelja, nadigrao ga je u svim segmentima igre i pobijedio ga za svega 71 minutu.

Marin je vrlo lako došao do prvoga seta, poveo je s 3-0, a set potvrdio drugim “breakom” za 6-2. Potpuno isti scenarij zbio se u drugom setu, Čilić je oduzeo servis Goffinu za 2-0 i kod 5-2 napravio novi “break” iskoristivši prvu meč-loptu. Hrvatski tenisač nije se u meču suočio s “break” loptom, imao je osam aseva i 65 posto ubačaja prvoga servisa.

Bio je ovo njihov deveti međusobni dvoboj i peta pobjeda Čilića, a zanimljivo je da je Čilić Goffina pobijedio u Rimu i 2017. godine, također s 2-0 u setovima.

U osmini finala Čilić čeka pobjednika dvoboja Norvežanina Carstena Ruuda (ATP 34.) i Talijana Lorenza Sanoga (ATP 46.),