ATP Finale: Tsitsipas izborio polufinale

epa07988923 Stefanos Tsitsipas of Greece reacts after winning his round robin match against Daniil Medvedev of Russia at the ATP World Tour Finals tennis tournament in London, Britain, 11 November 2019.  EPA/WILL OLIVER

EPA/WILL OLIVER

Grk Stefanos Tsitsipas upisao je i drugu pobjedu u skupini Andre Agassi, završnog teniskog turnira sezone u Londonu na kojem nastupa najboljih osam tenisača svijeta osiguravši tako polufinale.

Nakon što je u prvom kolu bio bolji od Rusa Daniila Medvedeva, u drugom dvoboju je slavio protiv Nijemca Alexandera Zvereva sa 6-3, 6-2.

U prvom susretu 2. kola Španjolac Rafael Nadal je pobijedio Rusa Danila Medvedeva sa 6-7 (3), 6-3, 7-6 (4) nakon što je u trećem setu gubio sa 1-5.

Premda se činilo kako će upisati i drugi poraz u skupini, prvi tenisač svijeta je velikim preokretom stigao do pobjede i tako ostao u igri za plasman u polufinale.

Medvedev je u odlučujućem, trećem setu vodio 4-0 uz dva breaka, zatim je imao 5-1, a kod 5-2 i meč loptu, međutim Nadal se čudesno vratio nanizavši pet gemova u nizu za vodstvo 6-5. Rus je uspio izjednačiti na 6-6, no u trinaestoj igri je Španjolac odigrao sjajno i izborio je pobjedu nakon dva sata i 50 minuta igre.

Bio je to njihov treći međusobni susret i treća pobjeda prvog tenisača svijeta. Zanimljivo, sva tri meča su igrali ove godine, a u prve dvije pobjede Nadal je ostvario na US Openu i Mastersu u Montrealu.

Nadalu je to bila prva pobjeda u skupini nakon što je u prvom kolu izgubio od Nijemca Alexandera Zvereva, dok je Medvedev izgubio i drugi meč. U prvom kolu četvrtog tenisača svijeta je pobijedio Grk Stefanos Tsitsipas.