ATP DUBAI Ćorić izbacio Veselog, a Čilić opet poražen od Monfilsa

epa07399242 Marin Cilic of Croatia in action during his first round match against Gael Monfils of France at the Dubai Duty Free Tennis ATP Championships 2019 in Dubai, United Arab Emirates, 26 February 2019.  EPA/ALI HAIDER

Hrvatski tenisač Borna Ćorić u utorak je u 1. kolu ATP turnira u Dubaiju protiv Čeha Jirija Veselog (ATP – 96) slavio sa 7-5, 3-6, 7-6 (4) poslije 2 sata i 52 minute igre.

Ćorić je u 1. kolu trebao igrati protiv Kazahstanca Mihaila Kukuškina, koji je otkazao u zadnji tren zbog ozljede, pa je umjesto njega uskočio sretni gubitnik iz kvalifikacija Jiri Vesely, kojeg je hrvatski tenisač već dobio u Dubaiju 2016. godine i s kojim je imao pozitivan omjer 4-1.
Kasnim breakom, kod 5-5, Ćorić je uspio osvojiti prvi set, ali u drugom setu, nakon što je propustio priliku za break u prvom gemu, gubi svoj servis i Vesely uspijeva poravnati na 1-1 u setovima.
U odlučujućem, trećem setu, obojica su držali svoje servise i odluka je pala u tie-breaku. Kod Ćorićeva vodstva 5-4 Vesely je imao dva servisa, ali niti jednog nije iskoristio i hrvatski igrač izborio je drugo kolo, gdje ga čeka još Čeh, Tomas Berdych (ATP – 88), nekad četvrti tenisač svijeta i finalist Wimbledona iz 2010. godine.
I dok je Ćorić prošao prvu prepreku na turniru u Dubaiju, Marin Čilić poražen je u 1. kolu od Francuza Gaela Monfilsa sa 3-6, 6-4, 0-6.  nakon sat i 45 minuta igre.
Čilić, koji zbog problema sa koljenom nije igrao od siječanjskog Australian Opena, loše je krenuo u meč sa Monfilsom i izgubio je servis u prvom gemu. Do kraja seta nije bio u prilici da uzvrati breakom, već je kod 3-5 još jednom ispustio svoj servis.

U drugom setu Čilić kod 2-2 napokon dolazi do breaka i osvaja set, iako je prilikom serviranja za set morao spašavati tri break-lopte. No, u odlučujućem setu hrvatski tenisač kao da je mislima bio negdje drugdje, za 22 minute je izgubio set sa 0-6, osvojivši samo pet poena, i tako je i u četvrtom dvoboju sa Monfilsom doživio poraz.