Atletico Madrid u završnici do pobjede protiv Real Betisa

epa10556095 Atletico's striker Alvaro Morata (R) and Betis' striker Luiz Henrique in action during the Spanish LaLiga soccer match between Atletico de Madrid and Real Betis at Civitas Metropolitano stadium in Madrid, Spain, 02 April 2023.  EPA/Zipi

EPA/Zipi

U susetu 27. kola španjolskog nogometnog prvenstva Atletico Madrid je pobijedio Real Betis sa 1-0 učvrstivši se na trećoj poziciji Primere.

Pogodak odluke zabio je Angel Correa u 86. minuti. Atletico je ovom pobjedom pobjegao na šest bodova prednosti Real Sociedadu koji je poražen na gostovanju kod Villarreala sa 0-2.

Atletico ponovo ima pet bodova manje od drugoplasiranog Real Madrida koji je deklasirao Real Valladolid sa 6-0 bez pomoći Luke Modrića koji nije ulazio u igru.

Junak susreta bio je francuski napadač Karim Benzema koji je u razmaku od sedam minuta upisao “hat-trick”.

Rodrygo je doveo “Kraljevski klub” u vodstvo u 22. minuti, a potom je Benzema započeo svoj “show”. U 29. minuti zabio je za 2-0, tri minute kasnije je povisio na 3-0, a u 36. minuti je postigao i treći gol. Bio je to njegov prvi “hat-trick” u Realovom dresu u prvom poluvremenu.

U drugom dijelu među strijelce su se upisali i Marco Asensio u 72. minuti, te Lucas Vazquez u drugoj minuti nadoknade. Dodajmo i kako je Rodrygo osim vodećeg gola upisao i tri asistencije.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić utakmicu je pratio s klupe i nije bilo potrebe za njegovim ulaskom u igru.

U prvom nedjeljnom susretu nogometaši Celte i Almerije odigrali su bez pobjednika 2-2 u Vigu.

Dva puta su vodili gosti. Prvo je srpski nogometaš Babić u sedmoj minuti pogodio za 1-0 Almerije, ali je samo tri minute kasnije izjednačio Seferović. Novo vodstvo Almeria je osigurala u 32. minuti kada je strijelac bio Puigmal, ali je deset minuta kasnije izjednačio Carles Perez.

U drugom poluvremenu nastavile su se nizati dobre prilike na obje strane, ali se mreže sve do kraja više nisu tresle te su klubovi uzeli po jedan bod.

U ponedjeljak će se odigrati posljednja utakmica ovog kola, a za bodove će se boriti Valencia i Rayo Vallecano.

Na ljestvici vodi Barcelona sa 71 bodom, Real na drugom mjestu ima 59 bodova, a treći je Atletico Madrid sa 54 boda. Real Sociedad je ostao na 48 bodova, baš kao i Real Betis na 45, dok Villarreal sada ima 44 boda.

REZULTATI
La Liga, 27. kolo:
Celta – Almeria 2-2 (Seferović 10, Carles Perez 42 / Babić 7, Puigmal 32)
Real Madrid – Valladolid 6-0 (Rodrygo 22, Benzema 29, 32, 36, Asensio 72, Vazquez 90+2)
Villarreal – Real Sociedad 2-0 (Parejo 77-11m, Jackson 81)
Atletico Madrid – Betis 1-0 (Correa 86)