Athletic Bilbao – Sevilla 2-1

epa08788962 Sevilla's striker Youssef En-Nesyri (C) scores the 0-1 during the Spanish LaLiga soccer match between Athletic Club de Bilbao and Sevilla FC at San Mames stadium in Bilbao, Basque Country, Spain, 31 October 2020.  EPA/Javier Zorrilla

EPA/Javier Zorrilla

Nogometaši Seville, koji su u novu sezonu Primere krenuli sa dvije pobjede, četvrtu utakmicu zaredom nisu uspjeli trijumfirati u španjolskom prvenstvu, te se nalaze na 14. mjestu tablice. U 8. kolu izgubili su od Athletica iz Bilbaoa sa 1-2.

A krenulo je dobro za Sevillu, Marokanac Youssef En-Nesyri u 9. minuti zatresao je mrežu nakon dodavanja Lucasa Ocamposa. Hrvatski veznjak Ivan Rakitić, koji je bio u početnoj postavi gostiju, izašao je iz igre u 68. minuti i nakon toga stvari su krenule loše po Sevillu. U 76. minuti Muniain nakon kornera pogađa za 1-1, a Oihan Sancet u 86. donosi pobjedu Athleticu.

I dok u Ligi prvaka “šepaju”, nogometašima Real Madrida ipak ide bolje u domaćem prvenstvu. U subotu su u 8. kolu na domaćem terenu svladali Huescu s 4-1, te su izbili na prvo mjesto tablice.
Real je poveo u 40. minuti prekrasnim pogotkom Edena Hazarda sa 25 metara. Belgijski napadač, koji se oporavio od ozljede, napokon je zaigrao od prve minute, a to mu je tek drugi pogodak za “kraljevski” klub u koji je stigao prošlog ljeta.
Na 2-0 povisio je Karim Benzema u 45. minuti, nakon ubačaja Lucasa Vázqueza na drugu stativu. Treći pogodak za Real zabio je Federico Valverde u 54. minuti na dodavanje Benzeme, a svoj drugi gol Benzema je postigao je u 90. minuti.  Utješni pogodak za Huescu zabio David Ferreiro (74).

Hrvatski kapetan Luka Modrić odigrao je za Real cijeli susret pruživši dobru partiju.

U subotu se još sastaju Osasuna – Atletico Madrid, te Alaves – Barcelona, a dan ranije povratnik među španjolske prvoligaše Cadiz stigao je do svoje četvrte pobjede, svladavši u gostima Eibar sa 2-0.