Asistencija i gol iz penala Čolaka u prolazu PAOK-a. Evo tko je još prošao u osminu finala Konferencijske lige

04.09.2021., Bratislava, Slovacka - Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2022., Slovacka - Hrvatska.Antonio Colak."nPhoto: Slavko Midzor/PIXSELL

Slavko Midzor/PIXSELL

Nogometaši PAOK-a, praške Slavije,Vitessea,  PSV-a, Bodo Glimta, Partizana, Marseillea i Leicestera plasirali su u daljnje natjecanje nakon uzvratnih susreta doigravanja za osminu finala Konferencijske lige.

Najuzbudljivije je bilo u Solunu gdje je danski Midtjylland došao s prednošću od 1-0 iz prve utakmice. No, u 20. minuti je hrvatski reprezentativac Antonio Čolak asistirao Srbinu Živkoviću za vodstvo PAOK-a, a šest minuta kasnije Vierinha je povećao na 2-0.

Grci su bili u osmini finala sve do 80. minute kada je Hoegh smanjio na 2-1 i odveo utakmicu u produžetke, a kasnije i penale.

Čolak je dobru igru u utakmici okrunio i golom iz penala, on je prvi započeo raspucavanje, a odmah iza njega je promašio igrač danske momčadi Meyer. Bio je to jedini promašaj, svih pet igrača PAOK-a je zabilo i grčki sastav je otišao u osminu finala.

Ždrijeb osmine finala na rasporedu je sutra u Nyonu od 13 sati, a utakmice sljedeće faze Konferencijske lige igraju se 10. i 17. ožujka.