Ancelotti: “Modrić nije kriv za poraz od Atletica”

EPA/Rodrigo Jimenez

Hrvatski veznjak Luka Modrić, koji je u porazu 1-3 kod Atletico Madrida na terenu proveo prvo poluvrijeme, nije odigrao dobro, no ne treba ga kriviti za poraz u derbiju, rekao je Realov trener Carlo Ancelotti.

“Ne prokazujemo nikoga. Smatram da je prokazivanje Modrića malo pretjerano. Nije odigrao dobru utakmicu, baš kao ni njegovi suigrači”, izjavio je Ancelotti na konferenciji za medije.

Ancelotti je zamijenio Modrića na poluvremenu pri rezultatu 1-2 na stadionu Metropolitano.

“Htio sam pomaknuti igru više prema naprijed, s napadačima i uz nabacivanja lopte, jer smo gubili”, rekao je.

Ovo je bio prvi Realovu poraz nakon prethodno pet uzastopnih pobjeda. Bila je to ujedno druga od šest utakmica u kojima je 38-godišnji Modrić bio u udarnoj postavi.

Uoči utakmice sam promijenio shemu. Počeli smo u rombu s Modrićem kao polušpicom iza Bellinghama i Rodryga. (Napadač) Joselu nije igrao jer sam s veznjakom (Modrićem) htio imati veću kontrolu lopte”, objasnio je Ancelotti postavljanje Modrića na tu poziciju od prve minute.

“No nije bio problem tko je igrao, nego krhkost u obrani kakvu nismo imali u prethodnim utakmicama”, zaključio je Ancelotti, istaknuvši kako su u samo 46.minuta primili tri gola.