Al Nassr doveo Marcela Brozovića

Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović i službeno je predstavljen kao novi igrač saudijskog Al Nassra s kojim je potpisao ugovor do ljeta 2026. godine. Njegovom dosadašnjem klubu Interu je prema neslužbenim informacijama pripala odšteta od 18 milijuna eura, a 30-godišnji veznjak bi godišnje trebao zarađivati 30 milijuna eura.

Brozović je u Interu proveo sedam godina u kojima je upisao 330 nastupa zabilježivši 31 gol i 43 asistencije. U tom periodu je jednom osvojio Serie A dok je po dva puta slavio u talijanskom kupu i superkupu. U netom završenoj sezoni bio je kapetan svoje momčadi u finalu Lige prvaka u kojem su u Istanbulu poraženi od Manchester Cityja. Prije dolaska u Inter bio je član Dinama i Hrvatskog dragovoljca dok je za Vatrene u 87 nastupa zabio sedam golova osvojivši pri tome broncu i srebro na Svjetskim prvenstvima u Rusiji i Kataru.

Suigrač u Al Nassru će mu biti Cristiano Ronaldo, a novi trener momčadi je portugalski stručnjak Luis Castro. Sportski direktor kluba je pak Goran Vučević. Al Nassr je prošlu sezonu saudijskog prvenstva okončao na drugom mjestu ljestvice s pet bodova zaostatka za Al Ittihadom, a u povijest je osvojio devet naslova prvaka od kojih je posljednji bio 2019. godine.