ZOI: Još tri dana do početka ZOI u Pjongčangu

Do početka XXIII. Zimskih igara, koje će se od 9. do 25. veljače održati u južnokorejskom Pjončangu,  preostala su još tri dana.

Nastavljamo s pregledom nastupa hrvatskih sportaša na ZOI:

XX. ZOI TORINO 10. do 26. veljače 2006.

Hrvatsku zastavu na otvaranju Igara nosila je skijašica Janica Kostelić.

Nastupila su 80 nacionalna olimpijska odbora čiji su se sportaši natjecali u 84 discipline. Među 2.508 natjecatelja od kojih 960 sportašica, nastupilo je i 23. hrvatskih olimpijaca, koji su osvojili jednu zlatnu i dvije srebrne medalje.

Janica Kostelić, koja je tijekom Igara stalno imala problema s virozom i iscrpljenošću, osvojila je zlato u kombinaciji i srebro u super-G, a u slalomu joj je medalja izmakla za samo 15 stotinki (bila je četvrta). Zbog bolesti nije nastupila u spustu i veleslalomu. S ove dvije medalje Janica je postala najuspješnija skijašica u povijesti olimpijskih igara. Pretekla je Švicarku Vreni Schneider i Nijemicu Katju Seizinger, koje su osvojile po pet medalja, od čega tri zlatne. Janica ima četiri zlata i dva srebra.

Ivica Kostelić sve je iznenadio srebrom u kombinaciji, čime je ispunio svoj san o osvajanju olimpijske medalje. Blizu odličja bio je i u slalomu, bronca mu je izmakla za 30 stotinki, na kraju je bio šesti.

ALPSKO SKIJANJE

Žene

Slalom: Janica Kostelić 4. mjesto, Ana Jelušić 15. mjesto, Nika Fleiss 23. mjesto, Mateja Ferk nije završila prvu utrku.

Veleslalom: Nika Fleiss 19. mjesto, Ana Jelušić nije završila drugu utrku.

Super G: Janica Kostelić 2. mjesto, Nika Fleiss 40. mjesto

Kombinacija: Janica Kostelić 1. mjesto

Muškarci

Slalom: Ivica Kostelić 6. mjesto, Natko Zrnčić-Dim 33. mjesto, Dalibor Šamšal i Danko Marinelli nisu završili prvu utrku.

Veleslalom: Natko Zrnčić-Dim 25. mjesto, Ivan Ratkić nije završio prvu utrku.

Super G: Ivica Kostelić 31. mjesto, Natko Zrnčić-Dim 35. mjesto, Ivan Ratkić 36. mjesto, Ivan Olivari 49. mjesto.

Kombinacija: Ivica Kostelić 2. mjesto, Tin Široki 26., Natko Zrnčić-Dim 33. mjesto.

SKIJAŠKO TRČANJE

Maja Kezele

10 km klasično 66. mjesto.

15 km Pursuit 64. mjesto-

Sprint – nije se kvalificirala za 2 utrku.

Alen Abramović

15 km klasično 82. mjesto.

Sprint – nije se kvalificirao za 2 utrku. (ukupno 80 natjecatelja)

Damir Jurčević

15 km klasično 71. mjesto.

Sprint – nije se kvalificirao za 2 utrku.

Team sprint (Jurčević/Klobučar) 11. mjesto od 12 ekipa)

Denis Klobučar

15 km klasično 67. mjesto.

30 km Pursuit 65. mjesto.

BIATLON

Petra Starčević 7.5 km sprint 79. mjesto.

15 km pojedinačno 79. mjesto.

SKELETON -Nikola Nimac 26. mjesto.

BOB – Četverosjed, 23. mjesto od 25 ekipa (Ivan Šola, Slaven Krajačić, Dejan Vojnović, Jurica Grabušić i Alek Osmanović)