Pobjeda Seville na Maksimiru

18.10.2016., stadion Maksimir, Zagreb - UEFA Liga prvaka, skupina H, 3. kolo, GNK Dinamo - Sevilla FC.

Nogometaši Dinama u 3. kolu skupine H Lige prvaka pretrpjeli su i treći poraz, u Maksimiru su izgubili od Seville sa 0-1 (0-1).

Strijelac jedinog gola bio je Samir Nasri u 35. minuti.

Pred 10.000 gledatelja sudio je Oliver iz Engleske.

U drugom susretu 3. kola ove skupine Juventus je kao gost svladao Lyon sa 1-0 (0-0).

Nakon tri kola Dinamo je na dnu skupine bez bodova, dok je Sevilla druga sa sedam, koliko ima i vodeći Juventus, dok je Lyon treći s tri boda.

Sevilla i Dinamo igrat će ponovno u 4. kolu u Sevilli 2. studenoga.

Tijek utakmice:

90′ – Tri minute sudačke nadoknade.

85′ – Dinamo je sve češće ispred gola Seville. Ostalo je još 5 minuta.

76′ – Sosa je opalio izvan 16-erca nakon ubačaja iz kornera. Lopta je otišla malo preko gola.

72′ – Soudani je umalo zabio nakon udarca izvan 16 metara, a lopta je pogodila Pareja i otišla pored gola.

70′ – Priliku za Dinamo upropastio je Fiolić. Proigrao ga je Fernandes, no Fiolić se spetljao pred golom.

59′ – Vietto je imao odličnu priliku. Našao se sam ispred Livakovića, no promašio je cijela vrata.

55′ – Escudero je probio po desnoj strani, ubacio u sredinu gdje je Benković spasio gol.

51′ – Jonas je ušao umjesto Pavičića.

46′ – Započelo je drugo poluvrijeme

45′ – Kraj prvog dijela utakmice

45′ – Minuta sudačke nadoknade.

36′ – Ferreira je ubacio s desne strane, a Nasri utrčao i postavio nogu za 1-0.

27` Vitolo je srušio Sigalija na 30 metara od gola i dobio prvi žuti karton na utakmici. Fiolić je izveo katastrofalno slobodan udarac.

23′ – Najveća prilika na utakmici. Nasri je ostao sam na pet metara, ali je nakon proigravanja sa strane pucao pored gola.

21′ – Dinamo pred gostujućim golom, no očajno je s 20 metara tukao Fiolić.

15′ – Obrana Livakovića! Ferreira je opalio iz prve s 20-ak metara, a vratar Dinama sjajnom obranom skinuo iz samog donjeg kuta.

13′ – Antolić se ozlijedio, umjesto njega je ušao Fiolić.

9′ – Ponovno sjajna reakcija Schife koji spašava Dinamo pravovremenim uklizavanjem.

7′ – Veliki pritisak Seville, Dinamo gotovo i da nema loptu u svom posjedu.

4′ – Schildenfeld izbija loptu u posljednji trenutak ispred Nasrija.

3′ – Antolić je proigrao Fernandesa koji je tukao iskosa s lijeve strane pored gola.

2′ – Pokušaj Juniora Fernandesa iskosa s lijeve strane je otišao pokraj gola.

1′ – Krenula je utakmica…

SEVILLA: Rico – Mercado, Rami, Pareja – Escudero – N\’Zonzi, Nasri, Ferreira, Vitolo – Vietto, Vazquez.

DINAMO: Livaković – Stojanović, Sigali, Schildenfeld, Sosa – Benković, Knežević, Antolić, Pavičić – Soudani, Fernandes.