Urugvaj bolji od Rusa, pobjeda Saudijaca

epa06839071 Igor Smolnikov of Russia (back) fouls Diego Laxalt of Uruguay during the FIFA World Cup 2018 group A preliminary round soccer match between Uruguay and Russia in Samara, Russia, 25 June 2018.

(RESTRICTIONS APPLY: Editorial Use Only, not used in association with any commercial entity - Images must not be used in any form of alert service or push service of any kind including via mobile alert services, downloads to mobile devices or MMS messaging - Images must appear as still images and must not emulate match action video footage - No alteration is made to, and no text or image is superimposed over, any published image which: (a) intentionally obscures or removes a sponsor identification image; or (b) adds or overlays the commercial identification of any third party which is not officially associated with the FIFA World Cup).  EPA/TATYANA ZENKOVICH   EDITORIAL USE ONLY  EDITORIAL USE ONLY  EPA-EFE/TATYANA ZENKOVICH   EDITORIAL USE ONLY

Nogometaši Urugvaja osvojili su prvo mjesto u skupini A SP-a svladavši u 3. kolu u Samari domaćina Rusiju s 3-0 (2-0), dok je u drugoj utakmici u Volgogradu Saudijska Arabija pobijedila Egipat s 2-1.

Urugvajci su ubilježili i treću pobjedu na prvenstvu svladavši Rusiju s glatkih 3-0. Luis Suarez je iz slobodnog udarca u 10. minuti doveo Urugvajce u vodstvo, dok je u 23. minuti Denis Čerišev postigao autogol. U 90. minuti pobjedu je potvrdio Edinson Cavani za konačnih 3-0. Rusi su od 36. minute igrali bez isključenoga Igora Smoljnikova.

U Volgogradu su Saudijci su pobijedili Egipćane 2-1 golom doslovce u posljednjoj sekundi susreta. Egipćani su poveli golom njihove najveće zvijezde Mohameda Salaha (22), a za Saudijce je izjednačio Salman al Faraj iz kaznenog udarca (45+7). U petoj minuti sudačke nadoknade Salem al Dawsary iz voleja donosi pobjedu Saudijcima.

Saudijci su u 40. minuti imali još jedan kazneni udarac, ali je šut Fareda Al Mutawalleda zaustavio egipatski vratar Essam El Haddary koji je na ovoj utakmici s 45 godina, pet mjeseci i 10 dana postao najstariji igrač koji je ikad nastupio na svjetskim prvenstvima.

Urugvaj je prvi u skupini s 9 bodova, a Rusija druga sa šest.

1. URUGVAJ        3  3 0 0   5-0     9

2. RUSIJA            3  2 0 1   8-4     6