SP VATERPOLO Hrvatska pobijedila Italiju, za finale protiv Srbije

Hrvatska vaterpolo reprezetacija pobijedila je Italiju 12:9 u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Budimpešti i za finale će u četvrtak u 22 sata igrati protiv Srbije.

Momčad Ivice Tucka odlično je otvorila utakmicu i dvaput imala dva gola prednosti.

Čak šest minuta od sredine druge do pete minute treće četvrtine Hrvatska je bila bez gola i Italija je uspjela povesti 6:5. No, onda je na scenu stupio fantastični Garcia koji je izjednačio na 6:6 što kao da je probudilo naše. Nakon njega Sukno zabija za 7:6, a na dva gola prednosti vraća Šetka u zadnjoj minuti.

Vukičević je u prvoj minuti nastavka prvi put donio našima tri gola prednosti, Renzuto smanjuje, a onda Garcia nevjerojatnim golom praktički s 10,11 metara vraća našima +3.

Činilo se kao da je to slomilo Italiju, ali prvi Aicardi smanjuje na 10:8, a Renzuto već u sljedećem napadu vraća Talijane na samo gol zaostatka. Bušlje je odmah zabio za 11:9 da bi priču završio večeras briljantni Garcija svojim četvrtim golom.

On i Sandro Sukno bili su naši najbolji igrači s po četiri gola. Šetka je dodao dva, a po jedna su zabili Bušlje i Vukičević. U momčadi Italije najefikasniji je bio Renzuto s tri gola.

Hrvatska i Srbija zadnji put su na velikom natjecanju igrali prošle godine u finalu Olimpijskih igara u Riju. Srbi su slavili 11:7 što im je bila deveta zlatna medalja na zadnjih devet natjecanja. U polufinale su došli preko Australije koju su razbili 15:5.

Grčka je iznenadila Crnu Goru 12:7, a Mađari su sa 14:5 pobijedili Rusiju.

HRVATSKA – ITALIJA 12:9 (3:2, 2:3, 3:1, 4:3)

ČETVRTA ČETVRTINA:

8′ Garcia za 12:9.

6′ Bušljeeeeeee!!! Ovo bi mogao biti ključan gol…

6′ Renzuto vraća Talijane na samo gol zaostatka.

5′ Aicardi drži Talijane u priključku.

4′ Garciaaaaaaaaa!!! Kakva golčina u rašlje s deset metara.

4′ Renzuto vraća Talijane na -2.

1′ Vukičević zabija za prvo vodstvo tri razlike.

TREĆA ČETVRTINA:

8′ Napokon realiziramo igrača više. Šetka nam donosi +2.

7′ Suknooooo! Sandro je zabio četvrti gol za novo vodstvo naših!

5′ Garcia “iz svlačionice” pogađa za 6:6 i priključak Hrvatske

4′ Joković promašuje i Hrvatska je već šest minuta bez gola…

3′ Bomba Figliolija za prvo vodstvo Talijana.

DRUGA ČETVRTINA:

8′ Di Fulvio izjednačuje na 5:5. Krasan gol.

7′ Bodegas smanjuje.

6′ Krasna kontra Garcije i Hrvatska opet ima dva gola prednosti.

4′ Suknooooo! Opet vodimo! Sukno je zabio već tri gola.

3′ Strašan gol Figliolija duboko s desnog krila.

PRVA ČETVRTINA:

8′ Garcia je iz teške pozicije promašio zadnji napad.

7′ Fantastična obrana Bijača.Bodegas je iz blizine pucao, ali naš golman je na mjestu.

6′ Sukno s dva igrača više vraća Hrvatsku u vodstvo!

5′ Aicardi krasnim golom zabija za 2:2.

4′ Renzuto zabija prvi gol za Talijane s igračem više

3′ Sukno je realizirao petarac, odličan početak Hrvatske! Talijani odmah zovu time out.

2′ Bijač sjajno brani udarac Di Fulvija.

2′ Šetka dovodi Hrvatsku u vodstvo s igračem više.

1′ Počela je utakmica, Talijani imaju prvi napad, guraju loptu na centra, ali bezuspješno.

Hrvatska: Bijač – Garcia, Bušlje, Sukno – Joković, Lončar, Šetka

Italija: Tempesti – Figlioli, Gitto, Di Fulvio – Nora, Bodegas, Renzuto