PRIMERA Duje Čop strijelac i asistent u pobjedi nad Leganesom, novi poraz Valencije

EPA/ALBERTO MORANTE

Hrvatski napadač Duje Čop bio je strijelac i asistent u nedjeljnoj pobjedi njegovog Sporting Gijona protiv Leganesa (2:1). Prvo je u 17. minuti asistirao Nachu Casesu za 1:0, a u 43. minuti bio je precizan s bijele točke. Jedini pogodak za Leganes dao je Diego Rico u 58. minuti.

Valencia je na svom terenu izgubila od Betisa sa 3:2. Betis je poveo u 38. minuti preko Castra. Valencia ostaje s desetoricom u 50. minuti – crveni karton dobio je Enzo Perez. Na 2:0 povisio je Joaquin. valencia je uspjela doći do izjednačenja (Rodrigo 75′, Garay 78′), ali u drugoj minuti sudačke nadoknade RRuben Castro postiže svoj drugi pogodak na utakmici za tri boda.

Gijon je sada treći sa 7 bodova, koliko ima i druga Sevilla, a Leganes je 10. sa četiri boda. Valencia se alazi na pretposljednjem mjestu, bez bodova, a Bezis je prvom pobjedom stigao do 12. mjesta.

Danas još igraju Granada i Eibat te Deportivo i Athletic Bilbao.