PREMIERLIGA Nova pobjeda Leicestera, United do boda u posljednjim sekundama iz penala

epa05888501 Manchester United's Zlatan Ibrahimovic (R) in action against Everton's Idrissa Gueye (L) during the English Premier League soccer match between Manchester United and Everton FC at Old Trafford in Manchester, Britain, 04 April 2017.  EPA/NIGEL RODDIS EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Nogometaši aktualnog engleskog prvaka ostvarili su u utorak petu uzastopnu ligašku pobjedu. U utakmici 30. kola Premierlige slavili su protiv Sunderlanda sa 2:0, a golove su dali Islam Slimani i Jamie Vardy.

Manchester United je do posljednjih trenutaka utakmice gubio 1:0 od Evertona, ali igranje rukom Ashleyja Williamsa u četvrtoj minuti nadoknade dovelo je do jedanaesterca kojeg je realizirao Zlatan Ibrahimović. Everton je, inače, u vodstvo došao u 22. minuti preko Phila Jagielke.

Burnley je pogotkom Boyda slavio protiv Stokea, a Watford je sa 2:0 svladao WBA. Golove su postigli Niang i Deeney.