POČELA PRIMERA Pobjede Leganesa i Valencije, isključenje Halilovića

epa06150568 Valencia CF (R) and UD Las Palmas (L) players observe a minute's silence to pay tribute to victims of the terrorist attacks in Barcelona and Cambrils, before the Spanish Liga Primera Division soccer match played at Mestalla stadium, in Valencia, eastern Spain, 18 August 2017.  EPA/MANUEL BRUQUE

U petak su odigrane prve utakmice nove sezone Španjolske Primere. leganes je pobijedio Alaves sa 1:0, a istim je rezultatom slavila Valencia protiv Las Palmasa.

Gabriel Appelt bio je jedini strijelac za Leganes u 24. minuti, nakon što Manu garcia nije iskoristio kazneni udarac za Alaves u 17. minuti.

Simone Zaza svojim je pogotkom u 22. minuti odveo Valenciju do prve pobjede u sezoni, a hrvatski nogometaš Alen Halilović u 33. minuti zaradio je izravni crveni karton.

Prvo kolo nastavlja se danas utakmicama Celte Vigo i Real Sociedada, Girone i Atletico Madrida te Seville i Espanyola.