NJEMAČKA Pogodak Kramarića, ozljeda Rebića

epa05549716 Andrej Kramaric (C) of Hoffenheim celebrates his 0-1 goal  during the German Bundesliga soccer match between Darmstadt 98 and 1899 Hoffenheim at Jonathan Heimes stadium in Darmstadt, Germany, 20 September 2016.  EPA/Ronald Wittek (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION - Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match)

Andrej Kramarić postigao je svoj prvi pogodak u novoj sezoni njemačkog prvenstva, ali je njegov Hoffenheim i četvrti put remizirao, odigravši 1-1 na gostovanju kod Darmstadta, dok je Eintracht pod vodstvom Nike Kovača slavio i treći put ove sezone pobijedivši domaći Ingolstadt s 2-0.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić preciznim je udarcem s ruba kaznenog prostora u 46. minuti doveo Hoffenheim u vodstvo na gostovanju kod Darmstadta. Gostujuća momčad je sve do druge minute sudačke nadoknade držala minimalno vodstvo, ali je tada Ukrajinac Olijnyk postigao izjednaćujući pogodak i spriječio Hoffenheim da dođe do prve pobjede u novoj sezoni.

Bivši hrvatski izbornik Niko Kovač odlično je startao u novoj sezoni, nakon što je prošle s Eintrachtom jedva zadržao prvoligaški status. Abraham (45+2) i Oczipka (50) donijeli su pobjedu momčadi iz Frankfurta na gostovanju u Ingolstadtu. Jedina loša vijest je ozljeda Ante Rebića koji je počeo utakmicu, ali već u 13. minuti morao napustiti teren.

U malom derbiju Borussia Dortmund projurila je Wolfsburgom i slavila s uvjerljivih 5-1. Guerreiro je otvorio golijadu u 4. minuti, Aubameyang je dvaput bio strijelac (16, 62), a precizni su još bili Dembele (58) i Piszczek (73). Jedini pogodak za ‘vukove’ postigao je Didavi (53).

Tako je Borussia privremeno zasjela na vrh ljestvice, gurnuvši Bayern na drugo mjesto zbog više postignutih pogodaka, ali Bavarci će u srijedu odigrati utakmicu 4. kola, kad će ugostiti berlinsku Herthu, jedinu momčad koja ih je pratila stopostotnim učinkom u prva tri kola.