LIGA PRVAKA Arsenal i Barcelona uvjerljivi, City i PSG upisali remije

EPA/HANNAH MCKAY

U utorak je završena grupna faza natjecanja u Ligi prvaka u skupinama A, B, C i D.

Nogometaši Arsenala svladali su Basel sa 4:1 i osigurali prvo mjesto u skipini A. Lucas Perez postigao je hat-trick, a još jedan pogodak dao je Iwobi. Jedini gol za Basel postigao je Doumbia. U drugoj utakmici skupine PSG je u zadnjim trenucima spasio bod protiv Ludogoretsa, koji je dva puta vodio. U 15. minuti pogodio je Misidjan, a u 61. izjednačio Cavani. Ludogorets do novog vodstva dolazi u 69. preko Wandersona, ali prvu pobjedu ‘krade’ im Angel di Maria u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Arsenal je prvi u skupini A sa 14 bodova, drugi je PSG sa 12. U Europa ligu ide Ludogorets sa tri osvojena boda.

U skupini B Dinamo Kijev je sa čak 6:0 slavio protiv bešiktaša, koji je utakmicu dočekao s devetoricom nogometaša na travnjaku. Golove za Ukrajince postigli su Besedin, Yarmolenko, Buyalskyy, Gonzales, Sidorchuk i Moraes. U momčadi Bešiktaša ‘pocrvenili’ su Beck u 29. i Aboubakar u 56. minuti. Hrvatski reprezentativac Domagoj vida odigrao je svih 90 minuta za Dinamo. U drugoj utakmici ove skupine Napoli je s 2:1 slavio protiv Benfice. Golove za Talijane postigli su Callejon i Mertens, a jedini za Benficu Jimenez. Hrvatski nogometaš Marko Rog ušao je u igru u 81. minuti.

Napoli je pobjednik skupine B s 11 bodova, tri više od Benfice koja također prolazi u nokaut fazu natjecanja. Unatoč visokom porazu, Bešiktaš se još nije oprostio od Europe – sa 7 bodova prolaze dalje u Europa ligu.

Barcelona je s 4:0 slavila protiv Borussije Mönchengladbach. Hat-trick postigao je Arda Turan, a prvi gol na susretu postigao je Leo Messi. Manchester City kod kuće je remizirao sa Celticom (1:). Škotska je momčad došla u vodstvo u četvrtoj minuti preko Robertsa, a Iheanacho Cityju donosi bod četiri minute kasnije. Barcelona je pobjednik skupine sa 15 bodova, slijedi Manchester City sa 9 bodova. Borussia Mönchengladbach prolazi u Europa ligu.

U skupini D PSV i Rostov odigrali su bez golova, a Bayern je s 1:0 slavio protiv Atletica. Jedini pogodak na utakmici postigao je Robert Lewandowski u 28. minuti susreta. Pobjednik ove skupine je Atletico Madrid s 15 bodova, a dalje prolazi i Bayern sa tri boda manje. Rostov nastavlja natjecanja u Europa ligi.