GOL RAZLIKA 0:12 Dinamo potopljen u Sevilli, Stojanović pocrvenio, Sevilla pucala čak 31 put na vrata Livakovića

EPA/Jose Manuel Vidal

Nogometaši Dinama večeras su potopljeni na stadiou Ramón Sánchez Pizjuán u Sevilli u četvrtom kolu Lige prvaka. Domaćini su slavili sa 4:0, a Dinamo je cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem manje, nakon isključenja Petra Stojanovića u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Dobio je Slovenac drugi žuti karton zbog prekršaja na centru igrališta.

Dinamo se prvih dvadesetak minuta dobro držao, ali Sevilla se, kako je utakmica odmicala, probudila i podigla ritam utakmice. U vodstvo su došli u 31. minuti preko Luciana Vietta, koji je Livakoviću zabio gotovo iz mrtvog kuta. Drugo poluvrijeme donijelo je priliku za prilikom Seville, a Livaković je bio kao na streljani. Uspio je Dinamov vratar upisati osam obrana.

U 66. minuti pogodio je Sergio Escudero na asistenciju Vitola, a u strijelce su se do kraja utakmice upisali i Nzonzi (80′) i Ben Yedder (87′). Sevillini nogometaši na Dinamova su vrata pucali čak 31 put, od čega je 12 udaraca završilo u okviru gola Livakovića. Dinamo je imao tri udarca prema golu, a u okvir vrata išao je samo jedan. Sevilla je utakmicu završila s posjedom lopte od 73%.

Dinamo je nakon četvrtog kola Lige prvaka uvjerljivo posljednja momčad skupine H bez bodova i gol razlikom 0:12. Vodeća je Sevilla sa 10 bodova, slijedi Juventus sa 10 i Lyon sa 4 boda. U sljedećem kolu Dinamo igra protiv Juventusa.