COPA AMERICA Čile i Argentina uvjerljivo do polufinala

EPA/MONICA M. DAVEY

Nogometaši Argentine svladali su reprezentaciju Venezuele s 4-1, a Čile je s čak 7-0 pobijedio Meksiko, čime su se ove dvije reprezentacije pridružile reprezentacijama SAD-a i Kolumbije u polufinalu Copa Americe Centenario, što se održava na tlu Sjedinjenih Američkih Država.

Argentinci su na stadionu u Foxboroughu, predgrađu Bostona, gdje svoje domaće utakmice igra NFL momčad New England Patriots, već u prvom poluvremenu dvoboja s Venezuelom imali dva pogotka prednosti zaslugom dvostrukog strijelca Gonzala Higuaina (8, 28).

Kod prvog pogotka Higuain je sjajno reagirao na ubačaj Lionela Messija, a u 28. minuti je iskoristio pogrešku veznjaka Figuere koji mu je predao loptu vraćajući je svom vrataru, što je napadač Napolija hladnokrvno iskoristio. Venezuela je u 44. minuti mogla smanjiti zaostatak, ali je Seijasov pokušaj ‘panenke’ iz kaznenog udarca argentinski vratar Romero zaustavio tako što je ostao na mjestu i uhvatio loptu u naručje.

U 60. minuti Gaitan je asistirao Messiju za treći argentinski pogodak. Rondon je u 70. minuti pogotkom glavom smanjio zaostatak Venezeule, ali već samo minutu poslije Lamela je na asistenciju Messija i uz pomoć vratara Venezuele postavio konačnih 4-1.

Lionel Messi se svojim pogotkom izjednačio na listi najboljih argentinskih strijelaca s dosad vodećim Gabrielom Batistutom. Obojica sada imaju 54 pogotka u reprezentativnom dresu.

“Lijepo je izjednačiti Batistutin rekord, ali koncentrirani smo na osvajanje Cope Americe. Ono što smo dosad napravili bilo je dobro i na dobrom smo putu. Dižemo se iz utakmice u utakmicu te samo tako trebamo nastaviti”, rekao je Messi nakon četvrtfinalne pobjede.

U Santa Clari su brojni meksički navijači doživjeli težak udarac. Rastrčani Čileanci, osvajači prošlogodišnjeg, redovnog izdanja Copa Americe održanog u njihovoj zemlji, ispratili su Meksiko iz turnira s čak sedam pogodaka.

Četverostruki strijelac bio je suigrač Andreja Kramaraća iz Hoffenheima Eduardo Vargas (44, 52, 57, 74), dva pogotka, vodeći i posljednji, postigao je Edson Puch (16, 87), a pridružio im se i Alexis Sanchez (49) koji je uz Artura Vidala bio i dvostruki asistent.

U noći s utorka na srijedu (3 sata ujutro) po hrvatskom vremenu reprezentacije SAD-a i Argentine će u Houstonu odigrati prvu polufinalnu utakmicu, dok će 23 sata poslije započeti dvoboj Kolumbije i Čilea u Chicagu. Poražene reprezentacije će se u noći s 25. na 26. lipnja boriti za treće mjesto u Phoenixu, dok će 24 sata poslije u East Rutherfordu u New Jerseyju biti odigrana finalna utakmica Copa Americe Centenario.